HUWELIJKSAF K za 19.00 Peter Geurts en John Cornelissen zo 8.30 Jan Janssen Hgm 10.00 Geert Thijs sen, Johan Hermans, Sander Peetsre. 11.15 Martin, en Tonny Heesen za 19.00 Mevr Theunls zo 8.30 J Reintjes 11.15 MeJ G Reintjes Karei de Weert en José van DIJck (2e roep) Theo Smets en Wilna Fleurkens (2e roep) Martien Smits en Liesbeth Wlllems (2e roep) JEZUS BROODNODIG Er is van alles wat wij mensen broodnodig hebben om echt te kunnen leven eten, drinken, kleding, geld, een plaats om te wonen. Er zijn ook niet-materiële zaken die we broodnodig hebben: vriendschap, liefde, ontspanning en zinvolle bezigheden. Ik hoop dat niemand van u aan iets van dit alles te kort komt. Maar er is nog meer dat we broodnodig hebben God. Want aan Hem is alles wat wij hebben en zijn gelegen. Van Hem zijn wij uitgegaan en tot Hem zullen wij terugkeren. HU geeft ons tijd en ruimte om te leven. Als in Christus gedoopten wordt van ons verwacht, dat wij heel ons leven op God richten door wat Jezus, Zijn Zoon, ons te leren heeft over het leven. Vandaar dat wij Jezus broodnodig hebben. HU zelf heeft ons gezegd 'Ik ben het brood des levens. Wie tot Mij komt zal geen honger meer hebben'. Dit is een moeilijke uitspraak. Want wij weten dat zovelen op deze aarde honger hebben, honger niet alleen naar allerlei materiële zaken, maar vooral ook naar niet-materiële zaken zoals erkenning, bevestiging, menselijk heid, liefde, vriendschap, hartelUkheid enz. De wereld, waarin wij leven, hongert naar vrede en gerechtigheid, omdat velen het broodnodige ontbreekt. Jezus leert ons hoe wij in het leven moeten staan, hoe wij een God-welgevallig-leven moeten leiden. En dat gebeurt, als wij bereid zijn, om dat wat wij hebben en zijn, al is het nog zo weinig, te delen met elkaar. Hierin is Jezus zelf ons voorgegaan door Zijn leven te geven voor ons.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 3