17.28.3 Op de tweede plaats zie lk het als mijn opdracht om Jezus'aanwezig heid onder ons te vieren in de liturgie van de sacramenten. De regelmatig terugkerende liturgie ip als de ademhaling in het leven van elke dag en elke week. Vooral de gezamenlijke zondagse eucharistie, waarin je met ieder die maar wil, weer samenkomt, zal een belangrijk ontmoetingspunt en gemeenschapsmoment moeten blijven in de parochie. Op de derde plaats zie ik het als mijn opdracht om Jezus'bevrij dende dienstbaarheid voort te zetten onder u. 0 öag van mij ver wachten, dat ik in Christus'Naam geïnteresseerd ben in al de mensen, die hier in de parochie wonen en voor wie ik nu als Pastoor verantwoordelijkheid wii gaan dragen. Vooral de zieken, bejaarden en mensen in nood zullen mijn aandacht hebben. De Pastorie, waar ik me werkelijk 'thuis' voel, zie ik niet alleen als een huis, waarin ik woon, maar ook als een ruimte waarin iedereen welkom is en waar iedereen mag komen praten over van alles. En lk hoop, dat u in mij iemand ervaart, die goed weet te luisteren zó, dat men tijdens het gesprek voelt, dat w.e samen op zoek gaan naar een antwoord op onze levensvragen als dat nodig zou blijken. In het kon takt dat1 we met elkaar zullen hebben, gaat het er vóór alles om dat we elkaar bij de hand nemen en samen op zoek gaan naar datgene wat ons echt in het leven overeind houdt. Ik hoop van harte dat we elkaar zullen accepteren met heel ons hebben en houden, ook met alle 'stunteligheid', want ik denk, dat ik toch nog het een en ander zal moeten leren, haar ik heb er vertrouwen in, dat dat wel zal lukken. In ieder geval wil ik als Pastoor de pastorale leiding uitvoeren in een goed-, hartelijk samenspel met iedereen, met wie ik in mijn werk te maken zal krijgen. Tot slot dank ik u allen voor de wijze, waarop u mij afgelopen zondag bij mijn installatie welkom hebt geheten. Het was voor mij een onvergetelijke dag. Pastoor P. Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 4