EEN NIEUWE LENTE BIJ ORKESTVERENIGING VENRAY. 17,17, 11 Op zondag 28 april a.8. om 18.30 uur wordt in het verzorgings tehuis 'Berkele Heem' te Horst een uitvoering gegeven door het symfonie-orkest o.l.v. Laurens Boogaarts uit Geldrop. Odette Burger (15 jaren jong) zal als soliste optreden. Enkele dagen later geeft het symfonie-orkest van de Orkestver eniging Venray een soort 'OPEN AVOND'. Op woensdag 1 mei nl. zal er in de Essel, St Ursulastraat 15, Venray van 19.00 tot 20.00 uur een'Openbare Repetitie' plaats vinden ten gerieve van leerlingen van de Venrayse muziekschool en hun ouders. Aan de bezoekers wordt informatie gegeven over diverse instrumenten in het orkest, verlevendigd aan de hand van muzikale voorbeelden. Bij die gelegenheid zal ook het hele orkest zich laten horen in enkele fragmenten uit het repertoire.Deze presentatie staat in het licht van een ledenwervlngsaktle. Het symfonie-orkest is in een groeiproces gewikkeld. Er is echter een begrijpelijk verloop bij de jeugdige leden. Dit jaar in augustus verlaten 9 eindexamen-kandi daten het orkestDe behoefte aan vervangende instrumentalisten is dus groot. Vooral violisten zijn bijzonder welkom. Na 20.00 uur is er een korte pauze en volgt er voor het symfonie orkest een 'normale repetitie'. Op zondag 5 mei is er het 3e Zondagochtendconcert in de Schouwburg Venray, aanvang 11.30 uur. Optrden van het Klein Ensemble o.l.v. Mat Selten uit Horst en solistische medewerking van Acco Lapierre Armande, sopraan blokfluit. Het symfonie-orkest o.l.v. Laurens Boogaarts en met solistische medewerking van Odette Burger, viool, spelen hetzelfde programma als od 28 april In afwijking van voorgaande jaren zal het zondagochtendconcert worden geopend door het symfonie-orkest en wel met de ouverture van Hugo de Groot. Dan speelt het Klein Ensemble en na de pauze vervolgt het symfonie-orkest met Beethovens vioolromance en de Parijse symfonie van Mozart. Iedere belangstellende is van harte welkom. De toegang is gratis. De donateurs van de Orkestvereniging Venray zullen deze gelegenheid niet laten voorbij gaan om te zien en te horen hoe 'hun muzikanten' de lente instappen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 15