Veulen van vroeger. 1 Dorue van Dijck oftewel Dorus Boa. In het eerste huis van het Veulen, als je vanuit Leunen kwam woonde de familie van Dijck-Manders (Doeërse Koeëbu3). Deze woonde langs een bos, vandaar dat hij ook wel Dorus Bos genoemd werd. In ditzelfde bos hebben de Duitsers in de 2e Wereldoorlog een kamp gehad. Dit bos lag ongeveer waar nu Piet Bartels woont. Dorus had een klein bedrijfje van 2 HA. Omdat hij daarop de kost niet kop verdienen, ging hij bij de boeren als dagloner werken. HU is laten verhuisd naar Horst-America. Vrouw Jacobs (Drika) was een dochter van Dorus van Dijck. Na de familie van Dijck woonde nog in dit huis: Fam. H Boom-Vullings Fam. M Burgers-Hesen Fam. Willems-Cox Fam. M Vennekens-van Rensch Fam. L Burgers-Verheijen Fam. J van Soest-Cox en momenteel wordt het bewoond door de Fam. W Holtermans-van Osch. Vroeger hield wel de helft van de bewoners van deze streek bijen. Met weinig moeite en kosten kon dat toen nog een aardige hoeveelheid honing opleveren. Iedere boer had een boomgaard en er groeide ook veel onkruid waar de bijen opvlogen. Bovendien moet niet vergeten worden dat men dicht bij de hei woonde waar de bijen van half augustus tot half september hun korven vol konden halen. Kasten waren er toen nog nietl In de jaren waarover dit overzicht gaat, woonde er in Leunen een zekere Jacob Bergems, Bergems Sjaak, tenminste zo noemde mijn vader hem altijd. Deze had een grote stal met bijen en ook een café met beugelbaan. In de herfst als Sjaak z'n beste en zwaarste korven van de volle honingraten ontdaan had, werden deze geslingerd. Van een gedeelte van de honing maakte hij de honingdrank 'Mee' (Mede). Wanneer deze op dronk was, maakte hij bekend dat op een bepaalde zondag na de hoogmis in Leunen 'Mee-drinken' was. Dan kwam heel Leunen en Veulen, tenminste het mansvolk, ook die men anders nooit in een café zag, bij Sjaak 'Mee-drinken'. Dat duurde tot laat in de avond en in heel het dorp was dan geen man meer nuchter I Grad Reintjes.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 11