BOERENBRUILOFT 19§5_ 17.9.6 De bruidsmeisjes Hadden ontegenzeggelijk de show gestolen tijdens dit feest, met An ja als de grootste gangmaakster. Zij bracht ook een heel leuk versje voor het Bruidspaar tijdens dit grote gebeuren. De bruilofstgasten pastten overigens precies in de zaal. De laatste kon er nog maar net in. 'Dat pies presas', zei er een, toen de laatste over de rempel werd getrokken. Pa Janssen was er ook, onherkenbaar als boer verkleed. 'Ach', zei hij met een weemoedige blik op het toneel, waar nu een nieuwe Solitieman 3tond, 'nu voel ik me pas echt gepensioneerd', at een drukte, iedereen had pret en genoot. Je moest gewoon bidden en smeken om een glas bier. De 'brojworst' was een groot succes-, je kon zien dat ze het boeremoes links lieten liggen, ja, dié 'brojworst' dat was het. Zelfs met de mond vol boeremoes hielden de bruidsmeisjes er nog de stemming in. De voordrachten tijdens dit eten, groeiden uit tot bijna een echte carnavalszitting. We zullen straks nog eens een tribune moeten bouwen voor al die mensen, die mee willen genieten van dit kleurrijk, gebeuren. Wilma kreeg een bloemenhulde. Zij was niet alleen de voorzitster en secretaresse geweest van het geheel, nee, zij was de ziel van alles! Als zij iemand vroeg om medewerking, dan kon men dat eenvoudig niet weigeren, zo charmant kon zij dat vragen. Dit was een vorm van emancipatie waar zelfs de kerels van konden genieten. Ze aten uit haar hand! De vader van Wilma volgde vol trots met êên oog de huldiging en met het andere oog hield hij zijn kleinkinderen in de gaten. 'Wat er ook gebeurd', zei hij, 'we blijven op de kleintjes passen'. Secretaris Gerrit was ook tevreden. Hij stond aan de ingang kaartjes uit te delen aan de leden van de vereniging. 'Ach', zei hij, 'ik zie de mensen zo graag genieten van een goed stuk vlees'. Nu kwam hij zelf niets tekort. Uit dank voor de kaartjes mocht hij menig kusje in ontvangst nemen. 'Die behandel ik allemaal als ingekomen stukken', lachtte hij. Iedereen die meegewerkt had werd bedankt, maar niemand haalde het varken naar voren die al die worst geleverd had.. Die had er toch het meeste voor over gehad De rollen waren goed gekozen. Frits deed het aal ambtenaar met zoveel overtuiging dat men de verdenking kreeg dat hij ambities in die riohting had. De ceremoniemeester was een nummer op zich en dat maakte het voor het Bruidspaar en alle gasten tot een onvergetelijke dag I Jan wen_

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 7