GOUDEN KNOL VOOR TRUU8 VAN COR- IT.-»,* Op 18 december Jl. werd op de bestuursvergadering van 't Knölleke besloten om de Gouden Knol dit Jaar uit te reiken aan Truus Creemers, in de volksmond beter bekend ais Truus van Cor. Als oudste dochter uit het metselaarsgezin van de familie van Issum is zij opgegroeid in het Dreumelrljk, vanwaaruit zij na de school ging werken als kindermeisje in Venlo. In 19^6 ontmoette ze voor het eerst haar huidige echtgenoot Cor Creemers op Horster kermis. Na enkele keren de vrijerij onderbroken te hebben, werd er in augusrus 1950 getrouwd en de eerste 5 Jaar in Venray gewoond. Cor verdiende de kost met st stucadoren en Truus zorgde voor het huishouden. In 1955 werd er verhuisd naar de Gussenstraat in Leunen. In deze plaats werden in dat jaar ook de eerste gesprekken gevoerd over de oprichting van een carnavalsvereniging. In 1956 werd dit een feit. Cor Creemers was een man die vanaf het begin een van de promotors was van onze huidige carnavals club. Vele jaren was hij Nar en bestuurslid van onze club. Iedereen ziet de Nar met zijn vele kleuren en zijn beschilderd gezicht, maar hoeveel werk dat is voordat het zover is, daar staat niemand bij stil of je moet toevallig Nar geweest zijn in een van de 29 jaren dat onze vereniging nu bestaat. In het begin gingen ze hiervoor overal naar toe, totdat Truus zei: Dat kan ik ook wel, dat geslouw iedere keer 1 En zo is het gekomen dat de grimering van onze Narren nog steeds gedaan wordt door Truus van Cor. Heel gewoon ofdat dit nooit anders is geweest, stappen de Narren daar naar binnen, vele malen per jaar. Het bestuur van onze vereniging heeft dan ook gemeend dat zij, die naast haar gezin van 5 kinderen, waar trouwens twee Aid Prinsen bijzijn en haar werk wat zij toch al had in hun zaak, vanaf I960 zich altijd bijzonder veel heeft ingezet om het welslagen van onze aktlvlteiten te bevorderen. Wij beschouwen haar als een van de stille werkers aohter de sehermen waar normaal gesproken iedereen gewoon aan voorbij loopt, behalve natuurlijk het aantal Narren, die zij al van een kleurtje heeft voorzien. Deze personen weten precies met hoeveel plezier zij deze tijd voor de Carnaval ter beschikking heeft gesteld. Voor al dit goede zal a.s. zaterdag 26 januari tijdens het Vorsten hal door onze nieuwe Prins haar de Gouden Knol worden opgespeld.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 5