17.3-3 PASTOOR J.H.HAENEN NEEMT AFSCHEID VAN DE PAROCHIE LEUNEN Na een pastoraat van bijna 14 jaren neemt de Z-E.Heer J.Haenen a.s. zondag 20 januari afscheid van zijn parochie. Om 10.30 uur wordt inde kerk een plechtige Eucharistieviering gehouden met medewerking van het Dames- en Herenzangkoor en een ensemble van de Harmonie St Catharina. De H.Mis wordt opgedragen door Pastoor Haenen zelf met assistentie van o.a. Deken Theunissen van Venray en van zifn trouwe hulp Pater Canisius. Na de Eucharistieviering zal in het Gemeenschapshuis van Leunen een afscheidsreceptie worden gehoudenwaar aan de parochianen en belangstellenden gelegenheid zal worden geboden persoonlijk van hun herder afscheid te nemen. Namens de parochie zal een cadeau worden aangeboden. Ongetwijfeld zullen de inwoners van Leunen van hun belangstelling blijk geven en, dankbaar voor al het goede wat Pastoor Haenen in Leunen verricht heeft, in grote getale aanwezig zijn bij dit afscheid. De scheidende zielzorger laat in Leunen een goede indruk achter. Hij heeft zich in zijn pastoraat doen kennen als een echte herder met veel belangstelling en medeleven voor de zieken en ouden van dagen, welke hij regelmatig bezocht. Zijn interesse en aktiviteiten in het schoolgebeuren zijn alom bekend. Het kerkgebouw en de omgeving van de kerk, hadden zijn bijzondere aandacht en verkeren dan ook thans in een zeer goede staat van onderhoud Ook het interieur van de kerk mag zeer zeker gezien worden. Voor en na heeft Pastoor Haenen, veelal door persoonlijke inzet, een beeldenschat in de kerk verzameldwaar- veel parochies jaloers op kunnen zijn. Leunen ziet zijn pastoor node vertrekken, doch gezondheidsredenen dwingen hem met dit parochiewerk te stoppen. De parochianen van Leunen wensen hem een welverdiende rust toe. Het Kerkbestuur nodigt alle inwoners en alle verenigingen en instellingen van Leunen uit bij het afscheid aanwezig te zijn. Tijdens het officiële gedeelte zal het woord worden gevoerd namens het kerkbestuur, namens de dorpsraad en namens het Gemeente bestuur Tenslotte zal Pastoor Haenen een dankwoord spreken. Het geheel zal worden opgeluisterd door Harmonie St Catharina.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 4