OPPAS CENTRALE YOOR GEHANDICAPTEN ZOEKT VRIJWILLIGERS_£ 16.47.9 In de komende weken zult u op verschillende plaatsen waar u komt affiches en folders van de Oppascentrale tegenkomen. De aktieweek is namelijk van 21 tot 28 november. Het bestuur van de Oppascentrale wil u namelijk op deze wijze attent maken op de hulp die deze Oppascentrale kan bieden en ze wil tevens een beroep doen op vrijwilligers,vooral in de kleinere kernen waar een duidelijke behoefte bestaat. We denken nl. dat het een goede zaak is dat in de moderne tijd gehandicapten, zieken en oudere mensen zovéél mogelijk de gelegen heid wordt gegeven thui3 te blijven wonen. Ook de ouders van gehandicapte kinderen streven daarnaar. Ze hebben (gelukkig) de steun en medewerking van beroepshelpers en overheid. Maar.... als je een gehandicapte in huis hebt, betekent dit dat je toch wel eens de deur uit moet. Voor grotere inkopen, familiebezoek of noodzakelijke ontspanning om er weer tegen te kunnen. Gelukkig springen familie en buren graag bij. Maar... dat is niet altijd mogelijk. Daérom zijn er Oppascentrales waartoe men zich kan wenden. Déérvoor zijn vrijwilligers nodig die de speciale zorg het geduld en de extra aandacht kunnen geven. Vrijwilligers worden Vertrouwd met kind of oudere gehandicapte ge maakt die niet alleen in huis kan blijven. Men weet als (vaste) vrijwilligers ook gauw genoeg wat belangrijk is in een gezin. Omdat men goed geintroduceerd wordtbehoeft men beslist GEEN speciale opleiding gehad te hebben. Men moet gewoon gemotiveerd zijn. Wel menen wé dat men in het algemeen genomen 18 jaar dient te zijn. Verder speelt leeftijd geen enkele rol. Er zijn vrijwilli gers nodig zowel voor overdag als voor avonden en weekenden. Ook kan men zich opgeven voor bepaalde vakantie-perioden. Vrijwilligers krijgen enige vergoeding en ze zijn kollectief ver zekerd tegen wettelijke aansprakelijkheid. Wilt u <5ók best wat vrije tijd stoppen in de Oppascentrale als vrijwilliger, geef a dan op bij de Oppascentrale zodat we kontakt met u op kunnen nemen voor een gesprek. Ook als u als ouder graag gebruik wilt maken van de mogelijkheid welke de Oppascentrale biedt, laat het even weten bij: Oppascentrale voor Gehandicapten Noord-Limburg, p/a Vossenerlaan 151, 5924 AD VENLO-BLERICK. Tel. 077 - 24387.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1984 | | pagina 10