BERICHTJE KLEUTERS EH LAGERE SCHOOL VEULEN. 16.38.10 De kleuters werken nog een week langer aan het thema: JIJ EN IK' en beginnen a.s. maandag 23 september aan het Vredesprojekt. Zoals u weet behandelen wij het 'boos' zijn. Om over de gevoelens van boos zifri en over het oplossen van ruzie te kunnen praten, vertellen we een aantal verhalen over kinderen in dergelijke situaties. Het accent in de groep ligt tijdens deze weken vooral op het samen leren praten, werken en spelen en het leren accepteren en waarderen van verschillen die er onderling zijn. Kla3 1-2-3 Hij hebben het thema 'Ruzie'. Dit is voor alle kinderen een herkenbaar onderwerp. We verwerken dit onderwerp in: Kringgesprekken, verhalen, versjes en taailesjes. De nadruk ligt op het ontstaan van een ruzie en de oplossing ervan. De schriftelijke verwerking komt in de projektenklapper(waar we nu mee 3tarten). Samen maken we met de hele klas één bloem (ieder kind een blaadje). Op dit blaadje maakt ieder kind de verwerking van een bepaalde les. Op het einde van het projekt gaat de bloem naar de Schouwburg in Venray. Daar is dan een grote tentoonstelling. Volgende week meer hierover. Klas ii-5-6 Binnen het projekt 'Vredesopvoeding' heeft de boven bouw de thema's 'Vooroordelen en pesten'. D.m.v. spelopdrachten, rollenspellen, rolomschrijvingen, toneelstukjes en kringgesprekken moeten de leerlingen ontdekken dat vooroordelen geen vrijblijvende aangelegenheden zijn. Ze zullen dan ondervinden dat vooroordelen mensen werkelijk schade kunnen berokkenen: Mensen en groepen worden in hokjes geplaatst, waar ze niet of nauwelijks uitkomen 'Eens een dief, altijd een dief' Op het einde van het projekt vrijdag 28 september gaat de boven bouw naar de Schouwburg om het theaterstuk 'De vuilniskoningin' te bekijken. Vooroordelen staat in dit theaterstuk centraal.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1984 | | pagina 11