BERICHTJE KLEUTERS EN KLAS 2 EN 3 VEULEN Zaterdag 19 november komt St Nicolaas in one land. Dit kunnen we zien op de TV om 12.00 uur. Het is de bedoeling dat alle kinderen naar dit programma kijken zodat we er maandag over kunnen praten. Dan start het St Nicolaas projékt dat duurt tot 5 december. Gezamenlijke aktivlteiten kleuters en klas 2 en 3: - iedere dag mogen 2 kinderen van klas 2 en 3 en 2 kleuters poppenkast spelen. Het beste poppenkastspel mag opgevoerd worden voor de kleuters. - wilt u St Nicolaasboekjes meegeven zodat de kinderen de boekjes van elkaar kunnen bekijken of lezen. - Op vrijdag 25 november en 2 december gaan de kinderen eikaars werkje bekijken. - in beide groepen wordt geknutseld, getekend en we maken een slinger voor St Nicolaas. - de kinderen van klas 2 en 3 mogen een uur op de kleuterschool gaan spelen. - we gaan af en toe gezamenlijk St Nicolaasliedjes zingen o.a. Zwarte Piet ging eens fietsen 0, die lieve Zwarte Piet Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht Zie de maan schijnt Zachtjes gaan de paardevoetjes Sinterklaas kapoentje - Sinterklaasje bonne De zak van Sinterklaas. Klas 2 en 3: - we gaan een boekje maken. Hierin komen taailesjes, rekenlesjes tekeningen over St Nicolaas. - op de landkaart gaan we bekijken welke route St Nicolaas moet maken van de haven naar Venray. - de kinderen leren een grappig St Nicolaasversje. Hiervan maken ze een grote tekening die St Nicolaas aangeboden krijgt. Kleuters: Deze week werken wij over dieren uit onze omgeving. We oefenen het herkennen van de geluiden van deze dieren. We doen dit .m.v. de bandrecorder. Zoals reeds aangegeven gaan we maandag over St Nicolaas werken. Als u met uw kleuter naar het televisieprogramma van zaterdag gekeken heeft, laat u dan na afloop uw kleuter eens navertellen wat het allemaal gezien heeft. Wij gaan in de klas vooral om het aspect samen-zijn, samen-zingen, gezellig samen thuis zijn, samen werken. Daarnaast verwerken we nog diverse begrippen zoals tussen-naasthoog-laag, links en de andere kant.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1983 | | pagina 13