De Dorpsraad kwam in 1982 11x in vergadering bijeen. Het dagelijks bestuur, bestaande uit voorzitter, vice-voor- zitter en secretaris, vergaderde 12x. Er werden in dit jaar 15x vertegenwoordigers uitgezonden naar recepties en andere evenementen in Leunen. 122 ingekomen stukken werden behandeld, in 1981 waren er 155. Uitgaande stukken waren er 18, in 1981 waren er dit er 9. In december besloot Ine Janssen, om persoonlijke redenen, haar lidmaatschap op te zeggen. Haar plaats wordt vanaf januari 1983 ingenomen door Paula Leyendeckèrs, woonachtig aan Rondeveld 9. Het valt deze Dorpsraad op, dat het 'grotere' werk reeds in het verleden gedaan is door de vorige dorpsraden De huidige Dorpsraad ziet het dan ook als haar taak de vinger aan de pols te houden, om, wat eertijds tot stand is gebracht, te kunnen handhaven. Iets wat de inwoners van Leunen,, door middel van het aktief bijwonen van de openbare vergaderingen, onder de aandacht kunnen brengen en stimuleren. De bezuinigingen, ook bij de lagere overheid, werken door tot in de Dorpsraad en uiteraard de inwoners van Leunen. De Dorpsraad ziet hierbij als haar taak: - Het kritisch en objectief begeleiden van bezuinigings operaties die ook in onze leefgemeenschap doorgevoerd moeten worden. - Een voorbeeld hiervan zijn de sociale woningbouw en de jeugd- speelvoorzieningen. Zo heeft de Dorpsraad stimulerend mee gewerkt aan de zelfwerkzaamheid, door verschillende buurten, ten behoeve van de jeugdspeelplaatsen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1983 | | pagina 12