SPEELTERREINTJE RECTOR NABBENSTRAAT-WETHOUDSR REINTJESSTRAAT IN HET NIEUW! Een vraag van de Dorpsraad was uiteindelijk aanleiding om met een paar mensen uit de buurt een plannetje te maken voor nieuwe speeltoestellen op het speelterrein. De oude toestellen waren inmiddels zodanig versleten dat het niet langer verantwoord was er kinderen op te laten spelen. Er is zoveel mogelijk rekening mee gehouden dat zowel klein als groot er plezier aan zullen be leven, waarbij vooral de kleintjes niet in het gedrang mogen komen. Het speelhuisje blijkt in de praktijk zoveel belangstelling te hebben, dat daarom gekozen is voer een nieuw, inclusief pick-nick tafel. Ook de schommels zijn nogal in trek. Vandaar dat we gekozen hebben voor drie schommels, waar er vroeger twee waren. Als nieuwe attracties hebben we gekozen voor een klimtoren met glijbaan en een bescheiden fort met mogelijkheden om te klauteren en aan dwarsbalkjes te hangen. Verder worden er nog een paar zit banken geplaatst. Het is de bedoeling dat de speeltoestellen door mensen uit de buurt worden geplaatst en zonodig in elkaargezet. Voetballen e.d.; Hoewel er op het speelterreintje tegen een bal getrapt kan worden of volleybal gespeeldgaat de werkgroep er vanuit dat het voetballen e.d. de spelende kinderen niet te veel mag storen. Voor partijtjes kan dan uitgeweken worden naar het trapveldje nabij de Vullingsstraat. Plaatsing speeltoestellen: Het huisje, de klimtoren met glijbaan en de pick-nicktafel zijn al vervoersklaar. Het wachten is nog op de schommels, het fort en de zitbanken. De verwachting is dat de toestellen eind april door de Gemeente worden afgeleverd. Dan even de handen uit de mouwen, IEDEREEN IS WELKOM, en de jeugd Leunen- West is weer een mooi speelterreintje rijker! Als de omwonenden een oogje in het zeil houden en er zorg voor hebben, kan dat nog lang zo blijven. Een door een van de buurtbewoners gevraagd groepje mensen uit de Wethouder Reintjesstraat en de Rector Nabbenstraat, welke een avond gepraat hebben over de nieuwe inrichting van het speelterrein. Dat zijns Tonny Kersten, Henk Martens, Kees Moerkerk, Martin Dircks, Ger Josten, Siem Lemmens. Voor eventuele opmerkingen e.d. kunt u bij hen terecht.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1983 | | pagina 8