AKTIE ADOPTIEKINDEREN LEUNEN 15.1 Het is inmiddels bijna twee jaar geleden dat wij bij u aan de deur kwamen om geld te verzamelen voor onze adoptiekinderen. Pini Mayamba van de blindenschool uit Kinshasa en Momoh Kamara, het polio-patiëntje uit Kambia, Sierre Leone. Uit berichten die wij ontvingen van Terre des Hommes blijkt hoe goed dat geld besteed is. Sinds vele jaren heeft Terre des Hommes de blindenschool in Kinshasa gesteund met geld uit Nederland. De resultaten die men daar beriekt heeft, zijn inmiddels van dien aard, dat de projectleider, Broeder Carolus, het aandurft voorlopig op eigen kracht het blindeninstituut te runnen. Hij heeft Terre des Hommes daarom verzocht het geld, wat hij maandelijks ontvangt, te gebruiken voor kinderen die het geld nog harder nodig hebben. Wij vinden dat een goed bericht en een aanmoediging om verder te gaan met steun in de Derde Wereld. Ook over onze Momoh, die wij al ruim vijf jaar ondersteunen, kregen wij meer informatie: goede en minder goede. Het polio kindertehuis, waar hij verblijft, is nog niet zover dat men zonder steun kan, nog lang niet! Pater Olivani heeft ons in een uitvoerige brief geschreven hoe de zaken er daar voor staan. Momoh is met goede cijfers bevorderd naar de 6e klas. Dankzij onze steun heeft men voor hem betere beugels kunnen maken, waardoor hij steeds beter gaat lopen. Hij is enkele weken geleden gedoopt en heeft daar bij de naam "PINO" gekregen (in het Nederlands "kleine Joseph") Pater Olivani is trots op zijn jongens en als je z*n brief leest met recht. Ze hebben veel tegenslagen gehad. Er is op school een malaria-epidemie geweest waarbij zo'n 10 kinderen werden aangetast en dat nog wel in de examentijd. Ook brochitus en longontsteking is de laatste tijd veelvuldig voor gekomen. Toch hebben enkele leerlingen het gepresteerd hun examen te behalen ondanks de hoge koorts.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1983 | | pagina 5