WONINGBOUWVERENIGING "NOORD LIMBURG" VENRAÏ 14.37.9 Plannen voor 148 woningen in de kerkdorpen van Venray. In 1981 werd in samenwerking met de dorpsradenoverleg, de dorps raden en d6 Gemeente Venray de vraag naar woningen in de diverse kerkdorpen aan de hand van de bestaande inschrijvingen als woning zoekende nader onderzocht. Het resultaat van dit onderzoek was, dat met de oplevering van 127 woningen in een zestal kerkdorpen een onvoldoende antwoord gegeven was op de vraag naar woningen van autochtone woningzoekenden. Wel kon geconstateerd worden dat met het bouwen van woningen voor bejaarden in de kerkdorpen voorlopig gestopt kon worden. De architecten gingen in samenwerking met de technische dienst van de Woningbouwvereniging aan het werk om op zo kort mogelijke ter mini plannen gereed te maken en in te dienen. Bij het nagenoeg gereed zijn van de plannen, bleken zij als gevolg van wijzigingen in het. overheidsbeleid niet uitvoerbaar Er moest op de geplande woningtypen zodanig bezuinigd worden dat het noodzakelijk bleek om andere woningen te ontwerpen, die de vastegestelde stichtingskostengrens niet zoudèn overschrijden. Inmiddels zijn de planner, gereed en ter goedkeuring voorgelegd aan de Provinciale Overheid. Bij de te bouwen woningwetwoningen diende een aantal kleinere woningen ontworpen te worden omdat de Rijksoverheid eist dat plus minus 40 van de te bouwen woningen zgn. kleinere woningwetwoningen moeten zijn. Met betrekking tot het te bouwen aantal premie A woningen moet de kanttekening gemaakt worden dat deze verkocht moeten zijn alvorens met het bouwen begonnen kan worden. Mst bouwen kan pas begonnen worden wanneer de Overheid er haar goedkeuring aan heeft gegeven. Inmiddels zijn er 30 woningwetwoningen beschikbaar gekomen. Deze zullen waarschijnlijk gebouwd worden in ïsselsteyn (18) en Veulen (12). Dit is intussen in de pers verschenen. De bedoeling is dat de rest van het te bouwen aantal woningen op alle dorpen in 1983 gerealiseerd zal worden.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1982 | | pagina 10