DE RUUPER 14.3.3 Mededelingen: De Ruuper is een mededelingenblad voor Leunen en Veulen. Hefc biaa verschijnt iedere week op vrijdag en een abbonnement kost F 10,00 per Jaar. Copies voor de Ruuper kunnen worden ingeleverd tot dinsdags vó<5r 18.00 uur op hefc redaktieadres: Van Megensfcraat 24 te Leunen. Advertenties dienen kontant betaald te worden en kosten variërend van F 3,00 (s 2 regels) tot F 20,00 (s een hele bladzijde). DORPSRAAD LEUNEN TORPSRAAD_LEyjJEN_EN_BEVORDERING VAN_LEEFBAARHEID De dorpsraad Leunen is werkzaam ten dienste van het behoud en de verbetering van de leefbaarheid in Leunen. Leefbaarheid is een moeilijk te beschrijven begrip. Het heeft een sterk subjectief karakter, afhankelijk van de persoon en de situatie. Leefbaarheia heelt te maken met het aangenaam in en met de dorpsgemeenschap leven. Werken aan het behoud en de verbetering van de leefbaarheid beïnvloeden zoals onder meer: wonen en woonomgeving; onderwijs; voorzieningen; werk- en leefklimaat. Binnen Leunen kan de dorpsraad drie centrale functies vervullen. In de eerste plaats heoft de dorpsraad een stimulerende en koor- dinerende functie ten aanzien van uiteenlopende aktiviteiten. In de tweede plaats is zij een probleemsignalerend orgaan. In de derde plaats vormt zij een permanente mogelijkheid van inspraak. Elk van deze drie functies draagt als zodanig bij aan de verbetering van de leefbaarheid. De Verneiging van Nederlandse Gemeenten (V.N.G.) schrijft in haar nota "Wie het kleine niet eert" "Verbetering van de leefbaar heid van kleine dorpen is een proces dat mede door de betrokken bewoners zelf gaande moet worden gehouden. Hefc feit dat inwoners van kleine dorpen mee kunnen praten - en beslissen - over de toe komst van hun dorp, heeft op zich zelf al een verbeterend effect op de leefbaarheid". Op 27 en 28 februari a.s. zullen verkiezingen voor de dorpsraad Leunen worden gehouden. U kunt zich opgeven als kandidaat tot 5 februari bij Marcella Deliën, tel. 85053» Januari 1982.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1982 | | pagina 4