SCHOOLVERLATERS KRIJGEN HU» UITKERIHG OP LATER TIJSTIP Het is te verwachten dat minderjarige schoolverlaters niet eerder dan met ingang van januari 1982 in aanmerking kunnen komen voor een R.W.W.-uitkering. (=Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers) Dit is het gevolg van een voorgenomen wijziging van de z.g. school verlatersregeling. Tot op heden was het zo, dat schoolverlaters per 1 oktober in aanmerking kwamen voor een uitkering ingevolge de Rijksgroeps regeling Werkloze Werknemers. In augustus zal aan de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging van de Algemene Kinderbijslagwet worden aangeboden. Hierdoor zal het mogelijk worden genaakt, dat eventueel Kinderbijslag zal kun nen worden verstrekt tijdens de periode, gelegen tussen datum van studie-beeindiging en de datum waarop men voor een R.W.W.-uitkering in aanmerking komt. Daarnaast zal in het kader van de Ziekenfondswet worden geregeld dat een medeverzekering blijft gelden bij de verplichte zieken- verzekering van de ouders. Zodra de wijziging van de Algemene Kinderbijslagwet er door is, zal de schoolverlatersregeling R.W.W. een wachttijd kennen voor minderjarige schoolverlaters en uit het buitenland komende werk lozen. De uitkering wordt dan niet eerder dan per 1 januari ver- Gedurendo deze wachttijd moeten de schoolverlaters er voor zorgen dat zij staan ingeschreven als werkzoekende bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. Dit is belangrijk voor het recht op kinderbijslag èn voor het (latere) recht op de R.W.W.-uitkering. Deze wijziging geldt niet voor meerderjarige schoolverlaters (afgestudeerde studenten). Zij blijven - afhankelijk van de aard van het onderwijs - in aanmerking komen voor een uitkering na afloop van de eventuele studie-beurs of-toelage. In de maand september zal in het Raadhuis een voorlichtingsmiddag voor schoolverlaters worden gehouden. Hiervoor zal men persoonlijk via het Arbeidsbureau worden uitge nodigd

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1981 | | pagina 4