VASTENAVOND. 19.8-1 Zondag 1 maart a.s. zal het dan eindelijk zover zijn, dat na veel voorbereidingen van velen, de optocht door Leunen zal trekken. De deelnemers aan de optocht stellen zich op vanaf half twee in de Catharinastraat, richting Steegsepeelweg, elk op zijn nummer dat op de weg staat aangegeven. Zaterdag na de middag is de optochtsvolgorde op veel plaatsen in Leunen te lezen, als de deelnemers daar even op willen letten, dat is met opstellen erg gemakkelijk. Deelnemende wagens en groepen moeten hun nummerbordje af komen halen op no. 13 in de Catharinastraat en het zichtbaar meevoeren. Tevens ontvangt men daar een deelnemersformulier. Na de optocht krijgt II tegen inlevering van en het nummer plaatje en het deelnemersformulier in Café P. Martens de op tochtsherinneringen. Om elf minuten over twee dient iedereen met alles gereed te zijn, want we vertrekken dam richting Steegsepeelweg, gaan dan door de Vullingsstraat, de Boodenstraat, de Trjjnesstraat, de van Megenstraat, de Catharinastraat, de Gussenstraat, de Albionstraatbij de Transformator weer rechts de Catharina straat in en verder via de Apolloniastraat en de Kapellepad naar het plein bjj het Gemeenschapshuis, waar de optocht wordt ontbonden. Wil s.v.p. iedereen na half twee met zijn auto uit het opstel gedeelte van de Catharinastraat blijven, dit voor de veiligheid van de deelnemers en de kijicers. II kunt voorlopig nog via de Gussenstraat uitwijken. 't Zou ook erg pleizierig zijn als er op de straten van deze route geen auto's geparkeerd staan, dit is ook voor de vei ligheid van de deelnemers en om een deuk of schram op z'n auto zit niemand verlegen. Alcohol in de optocht is niet toegestaan. De laatste jaren ziet men op veel plaatsen gevelversieringen raamver8ieringen en daar zijn mooie schilderstukken bij, dat is een aardigheid om te zien, vlaggestokversieringen of ver sieringen in een boom. Wie het vorig jaar van Venray af kwam zag i.p.v. de plaats naamborden "Leunen" de borden "Knollenland" staan aan weers kanten van de weg. Ook dat was een leuk gezicht. Het uitreiken van de prijzen is na de optocht eveneens bij P. Martens in de zaal. Dus geen auto's in de optochtroute, niet door de opstel straten roetsen, geen alcohol in de optocht. Als het even kan huis-raam- of gevelversieringen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1981 | | pagina 4