ONDERSCHEIDING "DE GOUDEN KNOL" Op zaterdag 16 februari zal tijdens de receptie van Z.K.DW, PRINS GERRIT D'N VIERDE (Gerrit Verkoeyen) in de zaal van P, Martens, de "GOUDEN KNOL" worden uitgereikt aan Antoon Voer- mans, wonende thans in de: St, Catharinastraataan alle "knöl- linneke's" en "knolleke's" beter bekend als de straat welke is genoemd naar de Patrones van onze Parochiekerk St. Catharina" en verder wonende nabij de buurtschap van de "Boerenbond". En voor "knöllinneke's" en knolleke's welke nog meer informa tie' s behoeven, hebben wij 't over Noldessen Toen, geboren 1905, in de buurtschap van de "Wie- en, nabij Gitzeis Molen, en zonder hiertoe dienende in 1932 gehuwd met Hanna Kursten, uit het Rijk van de "Bokken" Swolgen, enfin aan de hand van de hierboven reeds verstrekte informatie's zal nu wel elk "knollinnekeen "knolleke" voldoende wijsheid bij zich dragen om te weten wie Antoon Voermans is. Deze hoge onderscheiding werd hem door het bestuur van de car navalsvereniging "'t Knolleke Leunen toegekend, omdat hij sinds "knollenheugenis" zich heeft ingezet voor 't verenigingsleven van Leunen, anders geschreven voor de gemeenschap van Leunen en wel omdats 1. hij als werkend lid reeds in 1926 deelnam aan de aktiviteiten van de handboogschutterij "St. Joris" Leunen. 2. hij mede namens de handboogschutterij "St. Joris" Leunen ak tiviteiten organiseerde voor een toneelavond in het toen malige patronaat, en dit ook voor ingezetenen buiten de handboogsohutterij, en wat was er toen veel belangstel ling! 3. MA in de veertiger jaren voorzitter werd van de Handboog schutterij "St. Joris" Leunen. kt hij zegge en schrijven - twee en dertig - jaren voorzitter is geweest van de Handboogschutterij "St. Joris" Leunen 5. hij op eigen wijze namens de Handboogschutterij "St. Joris" Leunen aktiviteiten organiseerde voor de Leunse gemeen schap w.o. het deelnemen van Leunse afgevaardiging aan de reeds toondertijd plaatshebbende carnavalsoptocht in Venraij, en dit was nog eerder dan de oprichting van carnavalsvereniging 1t Knolleke Leunen; nu 2k jaar geleden. 6. hij als afgevaardigde van de Handboogschutt'erij deelnam aan voorbereidende vergaderingen, welke tot doel hadden in Leunen te komen tot de oprichting van carnavalsvereni ging "t Knolleke Leunen anno 1957

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1980 | | pagina 7