.'SRAAD VEULEN Belangrijk bericht voor alle inwoners van Veulen. Als we zo in ons dorp eens rond kijken, dan zien we, dat vele dorpsgenoten kortere of langere tijd geleden hier nog niet woonden. Velen kwamen van ver en wisten nauwelijks iets van hun nieuwe leefgemeenschap. Geleidelijkaan leerden ze land en volk kennen. Weinig echter kwamen ze aan de weet over hoe het hier vroeger was. Ook de "Autochtonen" weten hier vaak nog weinig af. Wie weet b.v. nog dat Goert van Voerle (Geert van Veulen) in 1^22 een van de oprichters van Klooster "Jeruzalem" in Venray was 1 Of, hoe Veulen er rond de eeuwwisseling uitzag Om een beter inzicht te krijgen in het verleden van Venray en in het bijzonder dat van Veulen, organiseert de Dorpsraad een avond voor alle Veulenaren op dinsdag 20 november in zaal Dirkx. Aanvang 20.00 uur. Het programma is als volgt: 1. We beginnen met de dia-serie "Dit is Uw Gemeente", met medewerking van Dhr. G. Schutte, voorlichtingsambtenaar van de Gemeente Venray. 2. Na het stellen van vragen hierover een korte pauze. 3. Inleiding door Dr. H.P.H, Camps, archivaris v.d. Gemeente Venray, over het onderwerp: "Venray van vroeger" 4-. Forum. In het forum zal behalve de bovengenoemde Heren ook zitting hebben Dhr. W. Willemsen, oudheidkundig mede werker van de Gemeente Venray. Komt naar deze belangrijke avond, jong zowel als oud en allen daartussenin want het is een unieke gelegenheid om meer aan de weet te komen over Uw eigen Veulen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1979 | | pagina 10