onderzoek BAARMOEDERHALS-KANKER Van 11 t/m 15 juni wordt in Venray de derde (en laatste) ronde van de serie onderzoeken op baarmoederhalskanker gehouden. Door de afdeling bevolkingszaken van de gemeente zijn hiervoor alle vrouwen,die geboren zijn in de jaren 1926,1929, 1935, 1938, 19^1,en 19^5 opgeroepen. Dat betekent, dat na deze derde ronde van de eerste onderzoek- cyclus alle vrouwen tussen 35 etl 55 jaar in drie jaar tijd zich hebben kunnen laten onderzoeken op de aanwezigheid van baarmoederhalskanker Het ligt in de bedoeling, dat in 1980 weer een nieuwe onder- zoekcyclus gaat beginnen. Vrouwen, die in de komende jaren 35 worden krijgen dan voor het eerst een oproep. Vrouwen, die 55 jaar zijn geweest worden niet meer opgeroepen. Vrouwen in de tussenliggende leeftijden worden tussen 1980 en 1982 voor de tweede keer opgeroepen. LAGE OPKOMST In vergelijking met andere gemeenten in de regio Nijmegen waar het onderzoek wordt gehouden is Venray, wat het opkomstpercen tage betreft, er ietwat ongunstig uitgesprongen. Ongeveer 58$ van de opgeroepen dames heeft beide vorige ronden deelgenomen aan het onderzoek. Dat is bepaald weinig. Dat is bijzonder jammer omdat hiermee wordt aangetoond, dat de Venrayse dames waarschijnlijk de belangrijkheid van het onder zoek niet inzien. Voor het geld behoeft men het niet te laten, omdat er een bijdrage van slechts 5,wordt gevraagd. Boven dien is het onderzoek volkomen pijnloos. Gehoopt wordt, dat bij deze derde ronde meer dames zich voor het maken van een uit- strijkje zich bij de onderzoekwagen zullen melden. Voor Leunen is het onderzoek Donderdag 14 juni bij het gemeen schapshuis van 18.30 - 20.15 uur FANFARE-DRUMBAND "ST. CATHA5INA" - Op het in Tienray gehouden federatief concours behaalde onze drumband de kwalificatie "goed". De drumband zal op zondag 7 oktober deelnemen aan het bondsconcours te Lobith. - Op zondag 17 juni a.s. zal de fanfare deelnemen aan het defi- leé van de "Jeugdvierdaagse" te Venray TE KOOP: Traktorschoffelmachine P. Kuenen, scheiweg 13, Leunen tel. 81823

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1979 | | pagina 8