KERKDIENSTEN VEULEN 'te zondag van de veertig-dagen tijd Za 24-3 19.00 Hgm v overl fam Geurts-Ambrosius Zo 25-3 9.45 Hgm zal Petronella v Staveren-V Son 11.15 Lsm uit dankbaarheid Ma 26-3 8,00 Lsm uit dank fam Geurts Di 27-3 8.00 Lsm zal Annie Nellissen Jansen en overl ouders Wo 28-3 8.00 1ste zeswekendienst zal Cecilie v Wijlick Engelen Do 29-3 8.00 Lsm uit dankbaarheid fam 2 J Vr 30-3 8.00 Lsm tot bez int fam Jacobs-Janssen Za 31-3 19.00 Gest Jgt zal Marh Kunen, echtgen en Gerardus AKOLYTHEN25/3 Mat Janssen, Henk Jacobs en Piet Weys MISDIENAARSGeurts, Jacobs AVONDMAVO IN VENRAY Zoals reeds uit eerdere persberichten is gebleken start aan staande augustus in Venray een avondMAVO. Deze vorm van onderwijs wordt opgezet als dependance van het Avondcollege te Venlo, dat al jarenlang onderwijs aan volwas senen verzorgt. Het initiatief voor een Venrayse avondMAVO is uitgegaan van een werkgroep uit de regio Noord-Limburg waarin vertegenwoordigers uit onderwijs en bedrijfsleven zijn opge nomen. In augustus wordt gestart met een eerste leerjaar van de drie jarige opleiding. De leerlingen kunnen dan kiezen uit een aan tal vakken, met name Nederlands, Engels, Frans, Duits, geschie denis, aardrijkskunde, wiskunde, biologie en handelskennis. Wélke vakken per augustus inderdaad gegeven zullen worden, hangt af van het aantal belangstellenden. In tegenstelling tot het dagonderwijs waar de leerlingen zes vakken moeten volgen, kunnen avondscholieren ook met minder volstaan. Wanneer men een volledig pakket teveel vindt in verband met de beschikbare tijd, kan men één, of een paar vakken volgen. Voor elk voldoende vak op het examen krijgt men een zgn. "deelcertificaat", d.w.z. een diploma voor een bepaald vak. Zes van die deelcertificaten kun nen ingeruild worden tegen een "volledig" MAVO-diploma. De waarde van de diploma's is gelijk aan die van de dagschool. De lessen zijn op drie avonden gepland: maandag, dinsdag en don derdag, van 18.00 tot 22.00. Voor elk vak moet men twee lesuren per week tellen; dit betekent bij een volledig pakket drie avon den de lessen zal moeten volgen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1979 | | pagina 9