De lessen worden gegeven in het gebouw van de Venrayse dagMAVO. Voor deze vorm van onderwijs geldt een minimumleeftijd van 16 jaar. Door het volgen van de lessen kunnen 16- en 17-jarigen aan de partiële leerplicht voldoen. Om een vlotte start van de Venrayse avondMAVO mogelijk te ma ken, is het van belang dat al in een vroeg stadium een inzicht wordt verkregen in het aantal belangstellenden voor dit avond onderwijs. Daarom wordt iedereen die in de richting van volwassenen-onder wijs denkt, verzocht schriftelijk of mondeling contact op te nemen met de voorzitter van de Venrayse iniatiefgroep: dhr. H. van Heumen Pettenmakersstraat 18 VENRAY (tel. 3813) Aan belangstellenden zal dan verdere informatie worden verstrekt "OOK VENRAY HELPT MELAATSEN IN MADRAS" A.s zondag 25 maart wordt in de Venrayse schouwburg een ver koop en voorlichtingsmiddag gehouden van prachtige handwerk- produkten uit INDIA, waaronder veel prachtige originele tem pelstukken. De meeste van deze handwerkprodukten worden vervaardigd in het Social Welfare Centre van pater schlooz in Madras, waar deze pater reeds meer dan ^0 jaar werkzaam is. Met behulp van veel weldoeners - ook uit deze regio - heeft hij ondertussen al veel kunnen bereiken, maar per dag worden ook nu nog 3500 maaltijden verstrekt. Maar niemand ontvangt deze maaltijden gratis; iedereen moet er wel voor werken al naar gelang zijn mogelijkheden. Ondertussen is er ook een atelier opgericht waar veel meisjes en vrouwen een beroep leren, een autorijschool, een type school een hospitaal, waardoor men kan konstateren dat er al het een en ander is bereikt. Ook de melaatsen hebben ondertussen een eigen "home" gekregen, en kunnen zelfs in hun eigen levensonderhoud voorzien door zich toch op de een of andere manier verdienstelijk te maken. Naast de reeds genoemde originele houten tempelstukken worden ook prachtige beelden, batikwerk (veel doeken) kleding uit India en veel vlechtwerken verkocht. De verkoop in de schouwburg begint om 1 uur en duurt tot 6 uur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1979 | | pagina 10