ONDERSCHEIDING DE GOUDEN KNOL" Op zaterdag 24/2-1979 zal tijdens de receptie van Z.K. PW. PRINS TON D'N URSTE in zaal P.Martens, de Goude Knol" wor den uitgereikt aan Mej. P, van -Dijck,beter bekend in ons knollenrijk" als Nellie vain Dijck, uit de buurtschap van het knollenhuus Deze hoge onderscheiding werd haar door het bestuur van de carnavalsvereniging "t Knölleke" Leunen toegekend, omdat 1. zi.j sinds 1953 als bestuurslid, waaronder vele jaren als secretaresse, zitting had in de Ned. Katho. Bond van ge handicapten in de regio Venraij, dus ook waar de "knöllin neke's" en Knölleke*s onder vallen. 2. Zij namens de in artiekel 1 genoemde Bond mede de organi satie op zich nam, dat aan gehandicapten uit de regio Ven raij (waaronder dus ook de "knöllinneke's" en knölleke's onder vallen) regelmatig zwemlessen werden verstrekt in het Sportfondsenbad in Venlo, en waartoe elke woensdag avond een autobus werd ingeschakeld. 3» zij namens de in artiekel 1 genoemde Bond mede de organi satie op zich nam tot organisatie van vakantie-reizen voor gehandicapten uit de regio Venraij (dus ook voor de knöllinneke's en "knölleke's dit voor zowel volwas senen als kinderen. 4. zij zeker zeven jaren zitting had in het bestuur van de Werkplaats voor aangepaste arbeid te Venraij thans beter bekend als Werkvoorzieningsschap Noord-Limburg en zodoen de mede voor het wel en wee van de aldaar werkende knöllinneke's" en knölleke's kon zorgen. 5. zij als afgevaardigde van de "knöllinneke's" en "Knölleke's zitting heeft in het missie-comité. In dit missie-comité zal zij zeer zeker ook een financiële taak hebben, hierbij als voorbeeld nemende de H.Mis is uit, doch Nellie van Dijck wacht bij de uitgang van de Kerk op TJ voor het in ontvangst nemen van giften der knöllinneke's" en "knöl leke' s" 6. zij sedert 1971 als bestuurslid van de artikel 1 genoemde bond mede de organisatie had in het opzetten van een car navalsavond voor gehandicapten uit de regio Venraij-Horst (dus ook waaronder de knöllinneke's en knölleke's" vallen), en dat deze sinds 1971 onafgebroken plaatshadden in het "knollenhuis" te Leunen, met uitzondering van een

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1979 | | pagina 6