appelpannekoeken bakken en appelmoes koken. Dit als we be sproken hebben wat we met fruit zoal kunnen doen. De volgende week gaan we wat meer in 't vlak werken: o.a. fruit stempelen, verschillende helften bij elkaar zoeken, fruit knip pen enz. KLAS 1 en 2: Ook bij Drabbels (Heide) was de waarneming ge weldig. Wij hebben van alles gezien: vele soorten appels en peren, tractor met heftruc en pallets, kisten wagens, koel cellen, sorteermachine, weegschalen. Ieder kind mocht zich zelf en fruit wegen. Dhr. en Mevr. Drabbels-Martens vertelden veel over hun bedrijf en toen de kinderen naar huis gingen was hun buikje al bijna vol. Deze week maken we een fruitwinkel in de klas, ieder kind brengt hiervoor 2 stuks fruit mee, hiermee gaan we reken en taalspel letjes doen, o.a. winkeltje spelen, naderhand wordt het fruit gedeeld. We plakken samen een boomgaard en we maken samen een opstel, dit wordt aan de fam. Drabbels gegeven. De kinderen vanaf klas 3 gaan, ieder op hun eigen niveau, bieten en Champignons bestuderen. Hoe groeien ze en waar en waarom juidt daar. Welke producten krijgen we van de bieten en waar worden ze gemaakt. Er zullen dia's vertoond worden van de bietencampagne en van de champignonteelt. Verder zullen er champignons vergeleken worden mey de "wilde" paddestoelen. Tot zover dit heel erg beknopte overzicht. Wilt meer inlich tingen belt D dan even de school, of wip eens binnen(Wel graag na een afspraak gemaakt te hebben. KIENEN T.B.V. INVALIDEN-SPORTCLUB Vrijdag 13 oktober om 8 uur kienavond in het gemeenschaps huis te Leunen, ten bate van de Invaliden-sportclub. Degenen die hiervoor nog een prijsje ter beschikking willen stellen of iets willen bakken, kunnen dit tot en met 13 oktober bezorgen bij Mej. Nelly van Djjck, Albionstraat 19 Leunen. Iedereen is van harte welkom op deze kienavond. S.v.p. pen of potlood meebrengen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1978 | | pagina 9