AKTIE ADOPTIE KIND TERRE DES HOMMES Velen van hebben tijdens de gezinsmis van afgelopen zaterdag al gehoord dat we als gemeenschap van Leunen 2 kinderen uit de Derde Wereld hebben geadopteerd, of zoals mijnheer Pastoor het zei "in ons midden opgenomen". Met elkaar hebben we bereikt dat we deze 2 kinderen Momoh Kamara 6 jaar oud en Andrew Karim, 14 jaar oud, beiden uit Sierra-Leone, alvast 1 jaar kunnen helpen en laten we hopen nog tot zolang zij ons nodig hebben. Vorige keer hebben we U verteld 1 kind te adopteren, maar U ziet er is besloten tot het adopteren van 2 kinderen. Het is immers onzin het geld hier te bewaren als het daar zo hard nodig is. Op het bij deze Euuper ingesloten blaadje kunt U wat beter kennis maken met onze twee kinderen. Aan de andere kant van dit blaadje ie een kaartje van Afrika afgedrukt waarop staat aangegeven waar Sierra-Leone ligt, zodat U een beeld krijgt waar zij wonen. Het is misschien een goed idee dit blaadje te bewaren, enerzijds om te weten wie onze pleegkinderen zijn, anderzijds dat, als we in oktober volgend jaar weer een beroep op U doen, zich herinnert dat wij op ons genomen hebben voor hen te zorgen. Per kind wordt iedere maand 37i50 overgeboekt op de rekening van Terre des Hommes. In een brief die wij van Terre des Hommes ontvingen, staat duidelijk vermeld waar dit geld voor gebruikt wordt. Er wordt kleding en schoenen voor de kinderen van gekocht, het schoolgeld wordt ervan betaald en ook de schooluniformen die daar verplioht zijn, omdat de kinderen anders niet naar school mogen. Voor Momoh wordt er zijn gehele verzorging, die een polio-patientje nodig heeft en ook het onderwijs van betaald. Terre des Hommes geeft 3 keer per jaar een bulletin uit aan ouders of instanties die kinderen adopteren, waarin zij uitvoerig vertellen wat er met het geld gebeurt, over diverse projekten die zij onder houden en hoe de stand van zaken is. Wij hebben van dit bulletin wat extra exemplaren aangevraagd zodat, als U daar behoefte aan heeft, dit eens kan lezen. U kunt daarvoor op de kontaktadressen terecht. Ook in de hal van de Rabobank mogen wij enkele exemplaren ter inza ge neerleggen. In het kerstbulletin staat een stukje over Sierra-Leone, ook staat in dit nummer dat de kinderen het leuk vinden eens een ansicht kaart te ontvangen. Brieven of pakjes sturen is echter een hopeloze zaak, immers de brieven moeten door de paters worden vertaald, iets waarvoor zij bijna geen tijd hebben en pakjes (dat weet ik ook uit eigen ervaring) komen zelden of nooit asm.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1977 | | pagina 6