ZONNEBLOEMACTIE VEULEN In de periode van k t/m 11 okt. organiseert de Zonnebloem een grootscheepse ledenwerfactie in onze parochie. De Zonnebloem is een landelijke vereniging die gegroeid is uit het bekende radioprogramma van Alex van Waayenburg: Badio Ziekenbezoek. De doelstelling van de Zonnebloem is het bevorderen van het welzijn van langdurig zieken en ge handicapten. Wat betekent welzijn in dit verband? Onder welzijn verstaat de Zonnebloem het voorkomen van vereenzaming van zieken en ge handicapten. Zieke mensen dreigen enorm vlug te vereenzamen. Gezonde mensen hebben in deze tijd al zo weinig aandacht voor alkaar, zieke mensen krijgen dus zeker nauwelijks aandacht. Om het contact tussen zieke en gezonde mensen te bevorderen is de allereerste en belangrijkste taak van Zonnebloem: Ziekenbezoek, regelmatig wat vrije tijd beschikbaar stellen voor een gesprekje met een ziek of gehandicapt medemens. Naast dit belangrijke werk organiseert de Zonnebloem nag een groot aantal andere aktiviteiten zoals: boottochten, winkel ochtenden, aangepaste vakantie's, welfarewerk, Ontspannings middagen en dan in Zuid-Nederland uiteraard carnavalszittingen. Er zijn momenteel in Nederland 360*000 zieken en gehandicapten. Daar staat tegenover dat wij momenteel ongeveer 130,000 betalen de leden hebben die ons werk financieel steunen. Het is duidelijk dat dit aantal leden te gering is om aan de steeds groeiende vraag naar ons werk te kunnen voldoen. Daarom dan nu deze ledenwerfactie. Voor 7»50 per jaar (2 centen per dag) helpt U een zieke medemens. Helpt mee? "Aandacht voor zieken is gezond". KLEPTER EN BASISSCHOOL VEULEN Voor het eerst gaan wij een project uitwerken voor de gehele kleuter- en basisschool. Het onderwerp van dit project is de Herfst. Als waarneming gaan wij maandag- of dinsdagmiddag resp. 4 of 5 okt. naar de bossen een herfstwandeling maken. Een aantal ouders die zich opgegeven hebben voor excursies zullen hiervoor worden benaderd. Tijdens dit project zullen video opnamen gemaakt worden. De leerdoelen worden aangepast aan de klas waarin de 11 zit. Alle vakken worden in dit pro ject verwerkt. Als laatste zal er een kijkmiddag voor de ouders worden georganiseerd. P hoort hier nog nader van. KLAS 1: klas 1 leert in dit project de volgende woorden: bos - haas - tak - af - noot - eraf zon pijp - rook - jas - riek -

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1976 | | pagina 4