DORPSRAAD LEUNEN Dorpsraadvergadefing d,d. 21 .juni. Het belangr^kste agendapunt was de bouw van GOEDKOPE HUUR WONINGEN in Leunen. De belangstelling hiervoor is groot ge bleken. De heer de Klerk van de W.B.V. (woningbouwvereniging) gaf uitleg over de verschillende mogelijkheden, die de W.B.V. heeft om te bouwen, en hoe dit in zijn werk gaat. Om te weten hoe groot de werkelijke vraag naar goedkope woningen in Leunen is zijn alle woningtoekenden aangeschreven. Toch bleek een aantal mensen geen brief gehad te hebben. De oorzaak bleek enerzijds te zijn dat zij Venray i.p.v. Leunen als woonplaats opgegeven hadden, anderzijds wisten betrokkenen niet, dat als zij een woning in Venray-kom gekregen hadden, zij van de lijst van woningzoekenden afgevoerd werden. Zij moeten in zo'n geval vra gen op de lijst te mogen blijven staan. De W.B.V. zal hier in het vervolg aandacht aan blijven besteden. Naast de bouw van woning wetwoningen ziet de W.B.V. ook mogelijkheden in de bouw van "woningen in de beschutte sfeer." dit zijn GOEDKOPE KOOPWONINGEN voor mensen met een inkomen onder 23000, Zij krijgen hulp van de W.B.V. bij financiering, bouw en onderhoud, (inlichtingen bij W.B.V.). Met de uit deze avond verkregen gegevens zal de w.b.v. in overleg met de gemeente een bouwplan, voor Leunen op stellen. Het werken hieraan zal minstens een jaar vergen. Zolang zal men dus geduld moeten hebben. De heer de Klerk maakte de dorpsraad er verder op attent, dat degenen, die voor INDIVIDUELE HUURSUBSIHDIE in aanmerking komen, vanaf 1 juli bij de W.B.V. te recht kunnen. Deze trekt de subsidie direkt af van de huurprijs en de huurder betaald de verlaagde huur. Weet U niet of U recht heeft op subsidie dan kunt U het de W.B.V. vragen. Behandeld werden verder: de brief van de bewoners van de Leunseweg i.v.m. de grenswijzi gingen. voor hen zullen garanties gevraagd worden aan de gemeente. Fietspadenplan: dit wordt eerst in het D.B. bekeken. Brief van de werkgroep Homofilie kruisstraat 8, postbus 121 tel: 5197, waarin zij aandacht voor hun werk vragen. Zij verzorgen elke 14 dagen huiskamergesprekken, waarbij men met persoonlijke problemen kan komen en voorlichtingsavonden voor geïnteresseerden, verder onderhouden zij goede kontakten met allerlei Venrayse in stanties. Er zal een brief naar de gemeente gestuurd worden over gevaarlij ke verkeerssituaties in Leunen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1976 | | pagina 3