Daarna kreeg men ook aandacht voor het welzijn van de bevolking. Er werden grote subsidies gegeven voor betere scholen, sport- accomodaties en te bouwen gemeenschapshuizen, maar er zat weinig lijn in en de resultaten vielen tegen, zodat daarom een opbouworgaan voor heel Noord-Limburg in het leven geroepen werd, om de bevolking te helpen de ideeën en plannen, die er leefden, maar die onvoldoende van de grond kwamen, te bundelen en te helpen verwezenlijken. Noord Limburg werd opgedeeld in rayons, met voor ieder rayon een rayonkommissie. In Venray is deze uitgegroeid tot een vertegenwoordiging van alle dorpen en wijken. De rayonkommissie Venray doet in het groot, hetzelfde als de dorpsraden binnen eigen dorp doen. Er worden dus gezamenlijk problemen doorgesproken, initiatieven genomen, afspraken gemaakt en ideeën uitgewisseld. Zo leert het ene dorp van het andere, hoe iets aan te pakken. Er wordt maandelijks vergaderd. Blijkt een probleem te omvangrijk, dan wordt daarvoor een aparte werkgroep gevormd. De dorp en wijkraden leveren hiervoor mensen. Er zijns 1) Permanente werkgroepen: Het buurtwerk; deze werkgroep houdt zich bezig met de pro blemen, die door een te snelle groei ontstaan. Alle wijken, Leunen en Oostrum zijn hierin vertegenwoordigd. Werkgroep kleine kernen; deze houdt zich bezig met de problemen rond de stilstand in groei. Hierin hebben alle dorpen zitting. 2) Incidentele werkgroepen: Deze bestaan uit een klein aantal mensen, die in een aantal vergaderingen een probleem bestuderen en materiaal hierover verzamelen. Als dit gebeurd is wordt het probleem daarna in de rayonkommissie besproken. Voorbeelden: werkgroep "Groene Kruis", Dit dit initiatief is een nieuw groene-kruis-bestuur ontstaan, waarvoor alle dorpen en wijken een bestuurslid geleverd hebben. Wergroep "Gemeenschapshuizen". Deze heeft met de besturen van de gemeenschapshuizen de vooral financiële problemen bekeken. Hieruit is een provinciale stichting ontstaan, die nu de belangen van de gemeenschapshuizen in Limburg behartigt. Op zo'n manier blijft er een intensief onderling köntakt bestaan, waarbij veel kleine belangen tot een gezamenlijk belang gebundeld kunnen worden en via de werkgroep weer steun verleend kan worden bij de oplossing van problemen»

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1976 | | pagina 5