Het dagelijks bestuur wordt rechtstreeks door de bevolking gekozen, iedere meerderjarige inwoner van Leunen kan zich voor het dagelijks bestuur verkies baar stellen. De vertegenwoordiger van de jeugdkommissie, wordt door de jeugdkommissie als zodanig benoemd. Zittingsduur k jaar. Aftreedrooster 1 x per 2 jaar twee kandidaten. Het dagelijks bestuur bestaat uit: Voorzitter, Ondervoorzitter, Gekr et aris/Penningmeester, Vertegenwoordiger van Jeugdkommissie Vertegenwoordiger naar Rayonkommissie, Vertegenwoordiger naar Buurtwerk. De sekretaris wordt door het dagelijks bestuur benoemd. Jaarlijks wordt onderling de zetelverdeling geregeld. Zij vergaderen minimaal 1 x per maand en behartigen de lopende zaken en stellen de agenda op. Voor belangrijke zaken zijn zij gehouden de overige dorpsraadleden te raadplegen. Indien er verschil van inzicht bestaat tussen het dagelijks bestuur en meer dan de helft van het algemeen bestuur dan kan het algemeen bestuur het dage lijks bestuur verplichten binnen een maand een algemene vergadering uit te schrijven, of zonodig zelf een vergadering uitschrijven. Indien een lid van de Dorpsraad in zijn taak, het dienen van het algemeen belang, tekort schiet, kan h3j/zjj door de overige leden met meerderheid van stemmen van zijn functie worden ontheven. Van vergaderingen zal verslag worden gedaan. Legt een lid van het dagelijks bestuur zijn functie neer, dan volgt de kandi daat met de meeste stemmen hem op. Legt een lid van het algemeen bestuur ztin functie neer. dan wordt door de

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1975 | | pagina 7