een zorgeloze vakantie onmogelijk maakt. Is de situatie daar in Berlijn, zo'n 700 km van ons huis, dan nog zo ernstig? is een telkens weerkerende vraag. Ja! is het antwoord van de Kinder hulp-organisatie en de aktie in Berlin zelf. Aan het politieke front lijkt een wreedzame status quo bereikt. Maar dat eiland, die mierenhoop van miljoenen Berlijners en in honderduizendtal aanwezige gastarbeiders, temidden van de DDR, kent schrijnende toestanden. Niet verwonderlijk dat de kinderen er dikwijls de dupe van worden. Berlijn telt evenveel kindertehuizen als het totale aantal in ons land. Het aantal gevangenissen wijkt niet veel af van het Nederlandse totaal. Duidelijke illustraties van de onevenwichtige samenleving in een deeltje Europa, dat 30 jaar na afloop van de 2e wereldoorlog dagelijks merkt dat er in de poli tieke situatie het een en ander veranderd is. Materieel mankeert het de bevolking aan weinig. Weliswaar springen de huren van nieuw bouwhuizen naar waanzinnige hoogte, maar het is geen kwestie van de kinderen eens goed volstoppen omdat ze het thuis zo slecht heb ben. De triestheid van de muur spreekt de Berlijners niet meer zo sterk aan -ze hebben zich er vanaf gewend- maar de geïsoleerde ligging zorgt voor duidelijke sporen in de Berlijne samenleving. Delen van de stad verpauperen. In half ingestorte huizen, die vielen in de slag om Berlijn, woont hier en daar nog een gezinne tje. Vrijheid, blijheid, jawel Redenen voor de stichting Pax Christi Kinderhulp door te gaan met de aktie. Dat betekent: kontakt met de vaste vakantiegezinnen, maar ook werven van nieuwe adressen om te bereiken dat elk jaar aan het begin van de zbmor 1600 jonge Berlijners vijf weken naar Holland kunnen komen. Samen gewerkt wordt met gelijkgestemde organisaties uit omringde landen en het eigen land. Zolang de Berlijnse kinderen een beroep doet op deze ideële instellingen gaan ze door... Duizendeh Nederlandse gezinnen hebben in afgelopen jaren Berlijnertjes in hun kring opgenomen. Pax Christi Kinderhulp is verheugd om de "V30 her-uit nodigingen die al voor de zomer zijn binnengekomen. Voor 600 meis jes en jongens wordt thans nog een vakantieadres gezocht. Vooral in het distrikt Noord-Limburg waar het aantal gastgezinnen van vorig jaar met bijna de helft moet worden uitgebreid, omdat hier de kinderen nog kunnen genieten van ruimte, natuur en gezonde luchl De medewerkers van de Stichting in Noord Limburg hopen dan ook dat iedereen die dit leest zich eens afvraagt wat hij of zij zo'n Berlijns kind zou kunnen bieden. Voor verder informatie kan men zich wenden tot 1 van onderstaande adressen. Dhr. J. Bennis, De Aldenwcg 20, Venray. tel. 0^780 - 2731 Mevr. M. v.d. Eisen, Nevadahof 1, Venray 0^780 - 3215 Dhr. J. v JStten, Mozartstraat 1, Venray 0^780 - 51^5

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1975 | | pagina 7