Verslag van de gehouden enquête 197** In totaal zijn 337 formulieren teruggekomen en op 151, dus bijna de helft, waren opmerkingen, verlangens en voorstellen bijge schreven. Zoveel reaktie hadden we eerlijk gezegd niet verwacht en we zijn er erg blij mee. Op de vraag of men tevreden over de Dorpsraad was, hadden 55 personen niet geantwoord, 148 had hierover geen mening. Op deze formulieren stond vaak, dat men nog te kort in Leunen woonde. Van de overige 172 antwoorden, waren 1*f2 tevreden en 53 ontevreden over het werk van de Dorpsraad. Bij deze laatsten stond vaak: "Wat doen ze eigenlijk Verder vonden 150 personen, dat de Dorpsraad gekozen moest worden, tegenover 83, die liever zagen, dat de Dorpsraad naar de geschikte kandidaten zoekt. Er waren een aantal punten, die veel naar voren gebracht zijn, n.l. 1Taak en samenstelling van de Dorpsraad 2. Zorg voor de jeugd, vooral de 12 - 16 jarigen. 3. Kontakten met verenigingen k* Voorlichting en opvang van nieuwe bewoners 5. Scholenkwestie 6. Verkeersvoorzieningen 7. Publiciteit over het werk, dat de dorpsraad verzet en zijn doelstellingen. Met dit laatste punt willen we beginnen. Vanaf januari 197^ is de afspraak gemaakt dat regelmatig in "De Ruuper" wordt medegedeeld, wat de Dorpsraad gedaan en besproken heeft en aan v/elke vergaderingen ze heeft deelgenomen. Over de taak van de Dorpsraad heerst ook nogal eens misverstand. DE DORPSRAAD IS ER NIET OM DINGEN VOOR ANDEREN TE ORGANISEREN Wat ze dan wel doet Als er wensen of initiatieven zijn, gaat ze op zoek naar mensen, die hierin geïnteresseerd zijn. Met deze mensen wordt dan een werkgroep gevormd, die probeert of ze hun problemen gezamenlijk en met hulp van de Dorpsraad, op kan lossen. Als dat gelukt is, wordt er naar gestreefd zo snel mogelijk zelf standig te worden, zodat de Dorpsraadleden op kunnen stappen. Over het werk, dat dit met zich meebrengt wordt geen hallelua gezongen, maar dat dit veel is, kunt U zich wel voorstellen. DORPSRAA DLEUNEN i It^——IH I

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1974 | | pagina 8