bijspringen. Een voorbeeld daarvan is de "hearing" van vorig jaar geweest. Daarbij is in een hele serie aparte vergaderingen met vereni gingen, organisaties en andere belangstellenden een programma opgesteld van wensen en klachten, die op de hearing naar voren gebracht zijn en zo nodig door de Dorpsraad ondersteund of toe gelicht werden met duidelijk resultaat. De gemeente beloofde on derdak aan de Peuterspeelzaal en de Soos en verbetering van de St. Catharinastraat in overleg met de bev/oners. Opvang nieuwe bewoners De Dorpsraad heeft 1-J jaar geleden aan alle bewoners van Leunen een gids gegeven met gegevens over verenigingen en organisatie's in Leunen. Degenen, die daarna binnenkwamen hebben zoveel mogelijk ook een gids gekregen, maar aangezien we van de Gemeente geen verhui zingen en namen doorkregen, was het onmogelijk om dit bij te hou den. Na overleg hierover is de Gemeente sinds kort er toe over gegaan ons de namen toe te sturen, maar vaak zitten de nieuw komers er dan toch al een tijdje. Misschien zouden we in de toekomst, samen met de redaktie 1 x per jaar een lijstje moeten publiceren wie de sekretarissen van de diverse verenigingen zijn. Daarnaast heeft de Dorpsraad dit jaar, net zoals enkele jaren terug voor de van Megenstraat en omgeving, een kennismakings avond georganiseerd. Toen v/as het een groot succes, nu was er voor zo'n zelfde avond voor nieuwkomers geen belangstelling. Scholenkwest i e Hiermee heeft de Dorpsraad geen bemoeienis. Er is in Leunen een schoolbestuur dat zeer hard werkt aan de vernieuwing van de school. Zolang zij het niet nodig oordeelt om de Dorpsraad er bij te betrekken, is het, zoals eerder gezegd, niet onze taak ons daarmee bezig te houden. Verkee rsvoorzieningen Hierover is regelmatig overleg met de Gemeente gaande. Maar veel beslissingen kunnen niet door de Gemeente alleen genomen worden, maar moeten ook door het Provinciaal Bestuur goed gekeurd worden. En dat kan lang gaan duren. Vragen waren er naar: 50 km bord Steegse peelweg: dit is inmiddels verplaatst. Oversteekbeveiliging Albionstraat: Deze is een Provinciale Gevaarliike bocht horsterweg:

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1974 | | pagina 11