"17 .jaar '"t Knölleke", LEUNEN De dynastie van 't Knölleke Leunen, zal dit jaar worden geregeerd door Z.K.Dw, Prins Peter d*n Eerste, anders geschreven Peter Stevens, uit de buurtschap Gussenstraat. Inleen bomvol gemeenschapshuis waren honderden knöllinneke's en Knölleke's, alsook andere karnavalsvrienden samengedrongen, om hun opwachting te maken bij de nieuwe Prins 1973» Dan tegen 21.11 uur kwam aan de voelbaar aanwezige spanning een einde, toen de gordijnen hemel zich langzaam verhief en Peter d'n Eerste zichtbaar werd, waarna hij door Vorst Jan aan het publiek werd voorgesteld, en alras onderscheiden werd in de orde van de "gouden knol". Na o.a. door het bestuur bij monde van de voorzitter te^zijn gefeliciteerd, riep de nieuwe Prins alle knöllinneke's en knölleke's op van de komende karnaval wederom een gezellig feest te maken, een feest voor elkeen, jong of oud, en als het nodig was de handen uit de mouwen te steken, om voor de derde maal de "Piëlhazenkup" in Leunen te houden. Alvorens met de Prinsenwals te beginnen werd aan zijn verloofde een bouquet bloemen aangeboden. Vroeger op deze avond werden aan de scheidende Prins "Thei d'n Twedde" anders geschreven Thei Hendrix woorden van dank gesproken door bestuur, Vorst Jan-, dit voor zijn volledige inzet in het voor bije seizoen, waartoe hem en zijn echtgenote een bos bloemen werd aangeboden. Aan het opvrolijken van deze unieke gebeurtenis had ook ditmaal de "Leunse Boerenblaaskapel" mede een belangrijk aandeel. Voor a.s. zaterdag staat op het programma het "JEUGDPRINSSENBAL", terwijl voor a.s. zondag dan ons staat te wachten een karnavals- bal in het gemeenschapshuis, waarbij alle knöllinneke's en knöl leke 's worden verwacht zo mogelijk - nu de karnaval in het verschiet ligt - "gecostumeerd". Op woensdag 21 februari dan de karnavalsavond voor de bejaarden van Leunen - Veulen - Heide, ook ditmaal in het gemeenschapshuis, welke feestavond een aanvang neemt om 20,00 uur. Op deze avond zal de muzikale omlijsting worden verzorgd door de Leunse Boeren blaaskapel, terwijl de organisatie in handen is van karnavals- vereniging "'t Knölleke" Leunen. Dus bejaarden van Leunen - Veulen - Heide op naar het gemeenschaps huis in Leunen op woensdag 21 februari a.s,, en U wacht daar een een gezellige avond

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1973 | | pagina 4