DE JONGE KERK Bedankt voor de medewerking met het door mij geaccepteerde Goede V/eekplan. Als je even nagaat wat we al klaar maken na 3 repetitie's dan moet er op Paaszaterdag iets geweldigs uit de bus kunnen ko men. Twee dingen moeten we nog stevig bestuderen a) de duidelijke tekstuitspraak die bij liturgische muziek nog belangrijker is dan bij profane muziek, b) de verhouding koper-koor. Als we op dit ogenblik de koorklank als norm nemen (en we kunnen eigenlijk nooit anders) houdt het koper haast geen beweegruimte over omdat dan nooit forser gespeeld kan worden dan pianissimo - piano of voorzichtig mezzo-piano terwijl de mogelijkheden veel rij ker zijn. Gebruiken ze echter meer dan mezzo-piano dan is de koor klank zo afgedempt dat het geheel in wanverhouding is. Op de laat ste repetitie heb ik dit maar laten gaan om zowel koper als koor de kans te geven de partijmoeilijkheden te boven te komen, en dat is op een oor na gevild. Die wanverhouding koor - koper kunnen we op drie manieren te lijf a) Zelf iets steviger uit de bus komen zonder de nuanceringen uit het oog te verliezen en dat kunnen we makke lijker naarmate we onze partijen beter kennen, b) het koper beperkt zich, maar dat zal ik pas doen als al het andere niet werkt, c) het koor met nieuwe leden versterken. Dat zou de ideale oplos sing zijn. Nu kan ik hier wel een algemene oproep plaatsen om nieu we leden, maar de praktijk leert dat algemene oproepen geen bliksem uithalen. Ik kan proberen mensen persoonlijk aan de jas te trekken maar dat kost tijd die ik niet heb en bovendien woon ik te kort in Leunen om veel mensen zo goed te kennen dat ze me geloven. Veel meer is te verwachten van zo'n poging door de leden zelf bij vrien den en vriendinnen. En wie het bedacht heeft weet ik niét maar in de parochie heerst de mening dat je twaalf jaar moet zijn en nog geen ee en twintig mag zijn wil je tot de Jonge Kerk behoren. Dit is volkomen dwaas. Alles wat boven 10 jaar is is welkom niet omdat ik geen jongere meisjes en jongens zou willen maar omdat we te laat repeteren voor personen van nog geen 11 jaar. Een leeftijdsgrens naar boven bestaat er niet. Ieder die inbreng wil hebben is welkom behalve wie van een ander koor lid is, omdat we niets af willen breken. Zondag waren we met 30 meisjes en 26 jongens. Laten we gokken op 50 - 50 binnenkort (meer is ook goed) Tot donderdagavond kwart over acht, behalve wie dan echt niet kan en dan zondag kwart over elf weer allemaal. P. KONING.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1972 | | pagina 6