PROJECT KERKOPBOUW, Van verschillende kanten hebt U de laatste tijd kunnen lezen of horen over dit thema. Met karnaval hebt O ook weer kunnen zien in optochten hoe er kritiek gespuid wordt - en vaak terecht - op alle mogelijke toestanden van onze maatschappij. Iedereen heeft het over een kritische opstelling Ook de kerk ontkomt niet aan die kritiek; zij wordt er'in meegesleurd. Kerk en maatschap pij hebben een verbondenheid. De kerk leeft in de samenleving als een vis in het water. Zonder die samenleving is de kerk dood, een zielloos geval. Dat is voor velen wel eens niet duidelijk. Het zijn mensen die denken dat hun leven in de maatschappij anders kan of moet zijn dan hun gelovig leven; dat zij in de samenleving hun gelovige gedragslijn of manier van handelen menen te kunnen afleggen. Zoals er in een trein verscillende compartimenten zijn: b.v. om te sturen (locomotief), om te slapen (slaapwagens), om te eten (restauratiewagens, en de gewone wagens, zo menen som mige gelovigen dat zij als het ware in een kapelwagep hun christen zijn kunnen beoefenen om dan weer rustig naar de leef-wagens te wandelen en dan het christen-zijn opzij zetten. Het leven van de mens is één geheel. Het project kerkopbouw komt binnenkort met een enquête aan een aantal willekeurige personen over de kerk. Per parochie zo on geveer 3 Als Uw medewerking gevraagd wordt zeg dan niet: ze vragen alweer, omdat ze zelf niet weten waar het naar toe moet. We willen er achter komen hoever en hoeveel de kritiek aan 'óns geloof geknaagd heeit. De bedoeling is dat na een uiteindelijke gezamenlijke bezinning op de toestand dat de hoofden.bij elkaar gestoken worden om te .oeken naar een zo goed mogelijke verbe tering. MENSEN VAN LEUNEN Afgelopen zondag hebben we v«.or de derde maal hier in Leunen een kerkdienst gevierd met het jongerenkoor en Orkest; Zoals velen te kennen hebben gegeven wilde men meer mee kunnen werken met deze jongerenviering. Die medewerking bétrof dan veel al de zang tijdens de dienst. Zoals U afgelopen zondag hebt kun nen merken is men hieraan tegemoet gekomen. De tekstkommissie van de Jongerenviering stelt U nu in de gele genheid ook mee te werken aan de tekst voor de volgende dienst, waarvoor wij als thema gekozen hebben "LIEFDE". U kunt de door U gemaakte teksten ter beoordeling door de tekst kommissie tot- en met vrijdag 3 maart inleveren op de pastorie. Wilt U op de buitenkant van Uw briefje of op de enveloppe wel even vermelden "jongerenviering". Wij wachten met spanning

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1972 | | pagina 3