INSTALLATIE PASTOOR HAENEN. Zaterdag is het zover, dat onze nieuwe pastoor, geïnstalleerd wordt. Bij deze nodigen wij alle parochianen, verenigingen en raden van Leunen uit, deze plechtigheid bij te komen wonen. Om kwart voor zeven wordt pastoor Haenen, met zijn familie en cle heren geestelijken, aan de pastorie afgehaald. Wij verzoeken de fanfare, de drumband, en de afgevaardigden van verenigingen en raden, om de samenstelling waarvan wij reeds eerder verzocht hebben, zich vóór die tijd op te stellen nabij het Gemeenschaps huis, waar ordecommissarissen nadere aanwijzingen zullen geven. De volgorde van de stoet is als volgt: drumband - fanfare - deputatie's van verschillende verenigingen en raden - parochieraad - kerkbestuur - heren geestelijken met de nieuwe pastoor - familie van de pastoor. Via de Albionstraat, de Apoloniastraat en de Kapelweg trekt de stoet naar de kerk. De bev/oners van deze straten worden verzocht om te vlaggen. Bij de kerk stelt de drumband zich op v6ór de ingang van het nieu we gedeelte, terwijl de fanfare zich opstelt achter in de kerk. De rest van de stoet trekt de kerk binnen en neemt de voor hen gereserveerde plaatsen in. Voor de afvaardigingen van de vereni gingen zijn de plaatsen in de oude kerk gereserveerd. De voorste plaatsen in de nieuwe kerk zijn gereserveerd voor de familie, de genodigden, het kerkbestuur, de parochieraad, de kollektanten, de akolythen en de misdienaars. Ook hierbij wordt men verzocht, de aanwijzingen van de ordecommissarissen op te volgen. Nadat ieder zijn plaats heeft ingenomen, zal de burgemeester van Venray, Drs. F, Schols, de nieuwe pastoor in zijn gemeente wel kom heten. Daarna begint de kerkelijke plechtigheid, die zal wor den opgeluisterd door de beide zangkoren en de blaaskapel van de fanfare. Kerkmeester Martens zal dan namens kerkbestuur en parochianen de pastoor als herder welkom heten en deken Loonen verzoeken, de installatie te verrichten. De voorbeden zullen worden verzorgd door de leden van de parochieraad. Vóór de viering zal aan iedereen een speciaal samengesteld tekst boekje worden uitgereikt. Na afloop wordt ieder in de gelegenheid gesteld, nader kennis te maken met de pastoor en hem te feliciteren. Ook hierbij zul len de ordecommissarissen regelend optreden. Kerkbestuur en Parochieraad willen nu reeds aan allen een woord van dank uitspreken voor de te verlenen medewerking. KERKBESTUUR EN PAROCHIERAAD.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1971 | | pagina 3