„DE. MENS HIOOB" uitzending onzer kinderen zoveel moeite getroost hebben, zal het hovenstaande reden geven tot vreugde en voldoening. Op Donderdag 24 Mei had alhier de eerste opvoering plaats van het Gemeenschapsspel „De Mens Hioob", geschreven duur den Limburgschen dichter Jac. Schreurs. Hoewel de weersom standigheden nier ideaal waren voor een openluchtspel gingen de toeschouwers zeer voldaan huiswaarts. Zowel de inhoud van het spel, de zeer goede vertolking der hoofd- en bijrollen, de plasti sche uitbeelding, de zang maakten een diepe indruk op de aanwe zigen, die het theater tot de laat ste plaats bezetten. Wij zijn er zeker van, dat de beleving van dit spel een geestelijke verkwik king schenkt in deze tijd van materiële beslommeringen. Heide 7 en 8.30 leesmis. Processie vertrekt vanaf de Paterskerk om 10.30 uur, zie verder programma in de courant. Collecte: opbouw der kerk, blssch, nooden, arme. Brirl uil L iigclaud De redactie ontving uit Abington in Schotland van onze Venrayse jongens de volgende briefkaart. Abington, "6 Mef '45 Hartelijke gelukwensen bij de bevrijding van ons vaderland. De stemming is nooit zo goed geweest als in deze dagen, wij voelden ons allen een, alle Nederlanders. In gedachten zijn wij veel bij jullie geweest. Wij hoorden het grote nieuws der bevrijding Vrijdagavond over de Radio, een ogenblik waren wij allen stil. daarna echter vlogen wij elkander gewoon om de hals Bij het spelen van het Wilhelmus en later bij de toespraak van Johan Fabricius waren er velen onder ons. die het te machtig werd. Werkelijk als je ver van je vaderland bent. dan voel je pas hoeveel 't vaderland voor je be tekent. Nederlander te zijn is toch wel fijn. Onze jongens hebben de be vrijding goed gevierd, gezongen voor de mensen in Abington. Grote sportwedstrijden werden gehouden en in een pracht van een sneeuwstorm werd de voetbal finale gespeeld tussen Zeeland en Venray, die door onze jongens met 53 gewonnen werd. Venray staat van het gehele kamp nu bovenaanIs het niet mogelijk dat wij hier de Zwijger ook ont vangen, de jongens vragen et- dikwijls naar. Over het geheel zijn zij allemaal 2 kg. zwaarder geworden, ze worden echte dik koppen. Tot zover de brief, wij hoeven er niet veel aan toe te voegen. Onze Venrayse jongens maken het best, over een maand of wat krijgt S.V.V. een stelletje goed getrainde voetbalprofs erbij Voor de ouders en voor de mensen van de H.A.R.K die zich voor de Gevonden voorwerpen Burgerlijken Slantl Kerkelijke Dieiislen DERDE ORDE 1. Jongens Doipschool en school Heijde, Meisjes Zusterschool en school Heijde. 2. Mariacongregatie en meisjes K.A,. Christelijke moeders. 3. Vrouwelijke Derde Orde 4. R.K. Sportver. Venray 5. Welpen en Verkenners Alle jongens van 14— 17 jaar 6. Studenten gymi^sium 7. H. Familie en Derde Orde mannen 8. R. K. Werkliedenvereeniging 9. Schutterij St. Anna 10. Flambouwdragers 11. Harmonie Venray 12. Kerkelijk Zangkoor 13. Broeders van Liefde 14. Eerw. Paters 15. Bruidjes 16. Allerheiligste 17. Kerkbestuur en Autoriteiten 18. Schutterij Het Zandakker Te volgen route Patersstraat. Grootestraat, Groote Markt, al waar een rustaltaar is opgesteld. Marktstraat, Schoolstr., Leeuwstr., Henseniusstraat. Langstr., Paters- laan. Paterskerk. De inwoners worden verzocht te vlaggen en te sieren, liefst in de deuren. De deelnemende vereeuigingen worden verzocht om 10.15 uur bij het H. Hartplein aanwezig te willen zijn. Distributiedienst Kring Venray Bekendmaking Tijdvak 1 t/m 9 Juni 1945 BROOD A 24a, B 24a, C 24a. D 24a, E 24a, M 24a Brood 400 gr. per bon. A 24b, B 24h, C 24b. D 24b, E 24b, Brood 400 gram per bon D 24, E 24 Beschuit 100 gram brood per bon. MELK C 24, D 24, E 24 I'm L. per bon A 24. B 24 Taptemelk l1/, L. per bon. AARDAPPELEN A 24, B 24. C 24, D 24, E 24 Aardappelen 2 Kg. per boa M 24 Aardappelen V'n Kg. p.b. In het tijdvak van 14 Mei t,'m 9 Juni a.3. zullen de bonkaarten voedingsmiddelen 7e periode wor den uitgereikt tegen inneming van de bon A t/m E 45 Reserve. Dinsdag 5 Juni te Leunen van 912 uur letters A t/m M, 13 15.30 letters N t/m Z. Woensdag 6 Juni te Venray voor zelf verzorgers van 9—12 u. letters A t/m G. 14—15.30 uur letters H t/m J Donderdag 7 Juni te Venray voor zelfverzorgers van 912 u. letters K t/m P, 14—15.30 uui letters Q t/m Z. Vrijdag 8 Juni tot 4 uur en Zaterdag 9 Juni tot 12 uur te Venray voor niet-zelfverzorgers. Tegelijk met de uitreiking bon kaarten 7e periode zal worden uitgereikt de brandstoffenkaart T 505. De aanvraagformulieren dienen ingevuld te worden medegebracht, alsmede de oude en nieuwe stam kaarten. Bekendmaking Bekendmaking Houtverkoop Maandag 7 uur zielemis voor alle overl. parochianen. 7 30 leesmis. 8 uur gest. sol. :aarg. voor Johan Nefkens en Elis. Sassen Dinsdag 7 uur Antonius-dinadag. reliqui. hoogmis, 7.30 leesmis, 8 uur gest. sol. juarg. voor Ant. Jos. v.d. öogaert, 10 u. beyr.dienst fam. Kemps en gedienstige Thyssen. Woensdag 7 uur gest. jaarg. Willem van Dijk. Allegonda Katelaan en kinderen, 7.30 leesmis. 8 uur best. zieledienst voor Vincent Pijls, 5.45 begr.dienst voor Harry van Hooy lid H. Familie en van de Derde Orde. Kindcrbiechtcn. 9.45 uitv.dienst fam. Kemps cn gedienstige Thyssen. Donderdag 7 uur Sacramentsmis en gen. H. Communie schoolkinderen. Intentie Vader Btsschop. 7.30 leesmis. 8 uur uitv. diens: Harry van Rooy. Vrijdag feest van het H. Hart. 7 uur plechtige H. Hart-hoog mis. 7.30 leesmis. 8 uur leesmis ter eere v.h. H. Hart aan het zijaltaar, hoofdaltaar.gc3t. laarg. lekl. Peter A Peels en echtg. Peer. Jansen. Zaterdag 7 uur O.L. Vrouwcmis, 7.30 leesmis, 8 uur gest. sol. jaarg. Notaris M. f.uisen (4) Biechtgelegenheid bij de parochie-geestelijken 6—8 uur. Eerw. Paters vanaf 4 uur. Gedurende de week om 7.30 lof en rozenhoedje' A.s. Zondag 8 uur leesmis voor H. Keiouw vanwege de handboogschutterij St. Oda. figuur uit het Oude Testament, hij is ook de man van alle tijden de man van smarten. Vanzelf denken wij terug aan die oorlogsdagen van het vorig jaar, aan die dagen van verschrikking cn ellende. Toen dachten wij ook niet aan goed en aards geluk, maar alleen aan onze on sterfelijke ziel. Ook hier in Venray zijn mensen als Hioob, wan: wij allen hebben geleden, „de een in zijn goed, de ander in zijn bloed, maar wij allen In onze harten Dc voorbijgang des Heren heeft ook hier in Venray zware uffers gebracht, zo groot, dat wij zeiden i „Waarom hebben wij dit alles verdiend." Hioob nu geeft ons het antwoord Ter ver volmaking van onze ziel en niet tor onze ondergang. Zoals' Hioob zeggen wij „De Heer heeft ons nier rampen gelooid en met slagen gezegend. Wanneer gij allen weer naar hues bent gegaan met deze gedachten, dan heeft Hioob u veredelt en verrijkt in geest en hart. Laat u dan allen inspireren door Hioob, de sympathieke figuur uit dit drama, door Hioob. de man van een sterk bezielend innerlijk leven De ge dachten aan hem zal u stellen boven de moeilijkheden en strijd van het leven, want u weet. dat uw God leeft en dat Hij zich de moeite getroost u te kastijden. Nu kunnen we zien, of we werkelijk kunnen en durven staan boven het soms uiterst grauwe leven, uf we onszelf uit onze droom kunnen losrukken en bewust en serieus doen, wat onze plicht is: of we dun eenvoudig en zonder meer blij kunnen zijn. Moge lenslorre dit gemeenschapsspel „de Mens Hioobhet begin van een schonere toekomst zi|n moge dit de prikkel zijn tot een hoger cultureel leven. En wij durven beweren na de prestatie, die is geleverd, dat Venray rijp is voor hoger cultureel werk. Venray moet worden het culturele centrum van Noord-Limburg en verder I „El Dorado Aun dc Marechaussee-kazerne te Venray bevinden zich 2 lederen jusscu, Eigenaurs kunnen zich uan dc- kuzerne vervoegen Voorts worden inlichtingen verzocht van eigenaar die een kostbaar fototoestel merk „ZEISS. IKON" vermist. Een kruiwagen, gemerkt. J Hendriks, Venray In Lunchroom Verheugen, portemonnaie met inhoud en 2 damesparaplu s week van 21 toten met 27 Mei 1945 GEBOREN Arts Jun P. H. M Merselo M 21 Glees Peter W, J. M. Heide L 54 Volleberg Johannes A. M., Langstr. 33c Pouwels Gertruda M, P. M„ Servatiuswcg Camps Margeretha M, Th., I|sseisteyn Hendricks lobannes A. G., Leunen Schoor lansseu Maria M. Hagelweg 5 Wilms (acob M. F., Boshuizen B 34 Duijkers Wilhelmus G. P., Castenray Jennlskens Elisabeth M. M. Eindstraat 1 Poels Antonia Th. M. I|sselsteyn Van den Munckhaf JanL. M„ Grootestr. 31 Verheijen Bernardus G„ Leunen K 20 Pesters Maria J.. Langewcg 25 OVERLEDEN Leenders Johanna L. E. G. oud 2 jaar eu 3 mnd. Hendi iks Gerarda Th., oud 17 jaar Van dc Pieterman Helena M. C. oud 77 jaar, weduwe van Neeteson E. M, Friesen Maria E. oud 67 jaar, echtg. van lemiskens A: Muijsers Hubertus H. oud 5 jaar Ernst Martinus A. M. oud 18 student ONDERTROUWD Kateman Amonius H. oud 29 j„ schil der en lanssen Maria H. oud 25 iuar. beiden wonende te Venray Langcndijk Hubertus J oud 25 jaar, kapper, wonende te Brunsum en Boom Gcrurdu C H. oud 26 |aar, enstumière, wonende te Venray. GETROUWD Verstegen Antonius oud 29 jaar. landbouwer en |anssen Pctrocella Th. oud 26 jaar, dienstbode, beiden wonende (e Venray de Bruijn Johannes M. oud 34 jaar. landbouwer «n Ti|ssen Catharine M. H. oud 30 jaar. beiden wonende te Venray. de Bruijn Johannes M. oud 30 jaur. timmerman en Gcrrats Theodora F. oud 27 jaar. beiden wonende te Venray Bastlaans |uhannes G. oud '21 jaar, landbouwer. woDCDde te Vierling ".beek en Verstecgcn Johanna C oud 26 jaar, wonende te Venray, Tweede Zondag na Pinksteren Heer der week Kap. Kuepers Prorrssie-Zondag. Diensten Paterskerk, 7, 8. 9 en 10 uur hoogmis, 7<uur leesmis v. Theo Pouwels. gen. h, comm. 1. h, Fam. lof 6 uur. St. Servaas 7 en 5.30 leesmis Zondag 3 Juni om 1 I uur geen bestuurs vergadering voor gr. Derde Orde, om 2.30 bestuursvergadering meisjes iu het klooster Zondag 10 Juni a.s. om 11 uur l>e- stuursverg. gr. Derde Orde, om 3 uur kerkelijke vergadering meisjes Volgorde Processie Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen 71' periode Reputriëerenden. aan wie geval len bekend zijn van vrienden ol kennissen, die in Duitschlanr.l zijn omgekomen, en dienaangaande betrouwbare gegevens kunnen ver strekken. worden hierbij vcrzoclil. hiervan len spoedigste mededeeling te willen doen ter geniecnl&secre tarie bij den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand (dhr. I v. 'I. Boom). Venray. 25 Mei 194.3 De Burgemeester vim Vcnrav Mr. A. II. M. JANSSEN De Burgemeester van Venrav brengt ter kennis van belangheb benden, ilal door bemiddeling van liet lnformuliebureuu vuil liet Mil. Gezag inlichtingen kunnen ge- vruugd worden, omtrent liel lol. van huisgenoten, die naar Duitse!) land zijn gedeporteerd. I lier kunnen schriftelijk inlich tingen wonlen gevraagd os-er hen, die wel in ons lund Zijn lerugge keerd, maar om eenigerlei reden nog niel nuar Kuis konden, over hen, die nog in Duitschlond in kampen verblijven, over hen. die via België of Frankrijk rcpalriilercn znllen en aldaar tijdel ijk in centra de rupalrieinvnl zijn bijeengebracht en lenslolte ook over hen, die in het uitenland zijn omgekomen. Formulieren voor liet vragen vun inlichtingen, kunnen ten Gemeente huize worden aangevraagd en na ïnvullfng atdnnr wederom worden ingeleverd. Venray, 2B Mei 194 5. De Burgemeester van Venrav Mr. A, H. M. JANSSEN Burgemeester en Wethouders vun Venruy brengen lei kennis van belanghebbenden. dal op Muandi^g 4 Juni en Dinsdag Juni a.s. telkens van 2 tol 5 uur num. ten Gemeentehui'/,e (ingang bene den) gelegenheid zul worden ge geven voor aanvrage om brandhout en licht gerielbout. Gegadigden moeten bet toege wezen hout zelf kappen. Venray. 30 Mei 1945 Burgemeester en VVctli. voorn. K 2445

De Zwijger | 1945 | | pagina 3