Sigarenmagazijn P. OUDENHOVEN H. H. Paardenfokkers TITUS VAN CERTAIN K 1925 Firma L. J. GEERIS-ROXS, Joh. Chr. Kool Casper van Raak Certain van Lamswaarde Voor Rook- en Kruideniersartikelen TH VAN DIJCK Ned. Roode Kruis H.A.R.K. Afd. Venray Uitzending kinderen naar Engeland en Zwitserland Met Beloken Paschen zullen 50 van onze kleine Venrayers (sters) dan Engelandvaarders worden Uit onze vorige mededeelingen hebben de ouders al kunnen af leiden met welke zorgen hun kinderen gedurende deze reis en ook het verblijf worden omringd. Slechts één dringend verzoek willen wij nog tot de ouders richtenhoudt U volkomen aan de maatregelen voor reis en verblijf getroffen, wat betreft kleeding, bagage enz. En nu nog een kleine verras sing voor de achterblijvers(sters)! Onze pogingen oni ook kinde ren naar Zwitserland te kunnen uitzenden zijn met succes be kroond Vanzelfsprekend zal ook deze uitzending zijn bedoeld voor kinderen, die een 3-maandelijksch verblijf in een andere omgeving met een beter klimaat vooral om gezondheidsredenen noodig heb ben. Opgaven voor Zwitserland kunnen nog geschieden tot a.s. Zaterdag 12 uur in „Maison Klippers", Henseniusplein, kamer 4 Alleen de ouders kunnen deze opgave persoonlijk doen, men wordt verzocht de stamkaart van het betreffende kind mede te brengen. Reorganisatie H.A.R.K. In de loop van deze week zullen de subcomités in de diverse kerkdorpen meer zelfstandigheid verkrijgen. In ieder kerkdorp zal een eigen depót voor textiel en schoenen komen, terwijl de sub comités onder supervisie van het H.A.R.K. bestuur en controle van de sociale dienst van de H.A.R.K. zelfstandig omtrent de verdeeling van de opgeslagen voorraad zul len kunnen beslissen. Deze reor ganisatie een snellere bedee ling in de hand werken. In overleg met de distributie zal het H.A.R.K.-bestuur bepalen op welke tijdstippen ieder kerk dorp kan verdeelen. In de kom zal een centrale winkel blijven bestaan, bediend door de winkeliers, onder super visie van de H.A.R.K. Aanvragen om goederen kunnen met ingang van Maandag a.s. alleen nog op het distributie bureau worden gedaan. De sociale dienst van de H.A.R.K, zal deze aanvragen beoordeelen en weer aan de distributie ter hand stellen met advies, waarna ieder van de distributie dus zijn vergunning tot het koopen van goed in de centrale winkel ont vangt. Het Bureau Draalstraat 24 herbergt dan nog slechts de ad ministratie. en de uiterste beroeps instantie. Voor normale gevallen behoeft U daar dus niet meer aan te komen. Spoedgevallen kunnen tevens op de distributie worden aange vraagd. Indien U deze spoed aannemelijk kunt maken, zal ook deze instantie de noodige snel heid betrachten. Voor aangelegenheden van het Roode Kruis blijft het adres Maison Kuppers, kamer 4, voor algemeene bestuursaangelegen heden van H.A.R.K, en Roode Kruis Draalstraat 24. Wat betreft aardewerk, potten, pannen en kachels, is de geheele bedeeling overge laten aan de Commissie Voor ziening Limburg. U gelieve zich derhalve tot die Commissie te wenden, indien U aan die artikelen nog behoefte heeft. De genoemde Commissie zal nog nader haar werkwijze en adressen bekend maken. Luchtbescherming Wij kunnen thans definitief mededeelen, dat de piketpost van de luchtbeschermingsdienst ge vestigd is Groote Markt onder 't Raadhuis (voorheen politiebureau). Nogmaals wordt er op gewe zen alle voorvallen op luchtbe- schermingsgebied ten spoedigste te melden aan de post, die door loopend (dag en nacht) bezet is. Voor medische hulp zijn E.H. B.O.ers aanwezig. In ernstige gevallen zal een dokter gewaar schuwd worden. Ga dus nooit rechtstreeks naar een dokter, maar volg de gegeven aanwijzingen op. (Zie ook „De Zwijger" van Zaterdag 11.) Op deze manier kunt U verze kerd zijn van de meest effectieve hulpverleening. M. MARTENS Hoofd L.B.D. Korte berichten Vele Duitschers hebben de wijk genomen naar Constanz aan de Zwitsersche-Duitsche grens. Deze, plaats is een van de wei nige, die nog niet gebombardeerd is. Het Hoofdbureau von Ribben- trop's Ministerie van Buitenland- sche Zaken is er gevestigd. Prof. Sauerbruch. een chirurg, die Hitier behandeld heeft, en Von Rfbbentrop's echtgenoote treft men onder de aanwezigen, dicht bij het smalle bruggetje naar Zwitserland aan. De Duit schers hebben hun grenswacht versterkt. (Reuter). Volgens een mededeeling van Radio-Parijs is tijdens een ver gadering van het comité van het Fransche Saargebied besloten het Saarbekken definitief van Duitsch- land af te scheiden en het tot Fransch gebied te verklaren, (Reuter). Gewestelijk Arbeidsbureau Venlo Bijkantoor Venray Voor personen werkzaam bij de Wederopbouw Venray zijn vanaf heden de navolgende kan tooruren vastgesteld Iedere Maandag. Woensdag en Vrijdag van 5.306.30 uur des namiddags. De Leider van het Bijkantoor Venray Em. BARTELS BEKENDMAKING BURGERLIJKE STAND GEBOREN Joris Johannes E. Hoyny T. Hoyng-Wiesman Venray, 31 Maart '45. Zakenmensen, hoe zwaar ge ook zijt getroffen, zit niet bij de pakken neer Voor het weder op gang bren gen van Uw zaak en om Uw zaak aan de veranderde om standigheden aan te passen, is in Venray tijdelijk tot Uw dienst Reclame- en Verkoopadviseur OIRLO E 25. VENRAY Voor terstond gevraagd een nette dienstbode leeftijd boven 20 jaar. Boekhandel Messemaeckers GEVESTIGD TE VENRAY Architect Leunseweg 19A, Venray Henseniusstraat 11a, Venray is vanaf 5 April wederom geopend. Tabaks toewijzingen worden eveneens aangenomen en voor prima uitvoering gezorgd. Minzaam aanbevelend P. OUDENHOVEN Grossier Staat ten dienste der beste merriënde pas ingevoerde hoogst bekroonde hengst Zoon van den beroemden stamvader - zal aan fokwaarde zijn grootste concurrent blijven. Het is een hengst van de hoogste klasse uit Nederland, die elk vaderpaard overtreft waaraan de Noord-Limburgse fokkers hun beste merriën kunnen toe vertrouwen. Beleefd aanbevelend - M. BOS, Westerbeek'Oploo kunt U weer als voorheen terecht bij Langstraat 13a, Venray Drukkerij - Cartonnagefabriek - Helmond Telefoon 153 Speciale fabriek voor het vervaardigen van Reclamedrukwerken, in één en meerkleurendruk. Ook voor groote oplagen zijn wij speciaal ingericht. Kantoorboekenfabriek. Etiketten en allerlei Cartonnage. De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter kennis vun belanghebbenden Personen die teruggekeerd zijn, of nog terugkeeren uit Duicschland. dienen zich zoo spoedig mogelijk na hun terugkomst te melden op de gemeente-secretarie (afd. Bevolking) onder overlegging van hun persoonsbewijs of, bij het ontbreken daarvan, onder overlegging van andere identiteitspapieren. Venray. 3 Apnl 1945. De Burgemeester voornoemd, Mr. A. H. H. IANSSEN Week van 26 Maart tot 1 April 1945 GEBOORTEN Cortenbach, Peter F. St. Elisabeth- Ziekenhuis: Strijbosch, jozef H. M, Yssel- steyn I 52 Strijbosch. Pieter J. M. Idem Houwen, Nelly Th. A. M. Oirlo E 43a Strijbosch. Marinus H. J. Castenray F 13; Vervoort. Elisabeth j. M, Klein- Oirlo F 35aNellen. Hubertina H. M. Overbroek H 3FUnsenberg, Allegonda A. Zwarte Klef A 8 Cox. Oda J. J. BrukskeSwinkels, Johannes P. J. Wil- helminastraat 4Janssen, Gertrudis E. M, B. Castenray G 34Derks. Peter A. J. Schoolstraat 10. OVERLIJDEN Lucassen, peter Jacob. oud 85 jaar, Z-b., overleden te Deurne. ONDERTROUWD Van der Sterren, Peter Jan, oud 30 jaar, landbouwer wonende te Horst en Keyzers, Maria Catharina, oud 24 jaar. zonder beroep, wonende te Venray. Poels, Johannes Jacobus Hubertus, oud 32 jaren, landbouwer, wonende te Venray en'Bouten, Johanna Maria, oud 26 jaar. zonder beroep, wonegde te Venray. Odenhoven. Alphonsus Engelbertus Maria, oud 28 jaren, opperman, wonende te Venray en van de Kerkhof, Frandna Hendrica. oud 24 jaar, dienstbode, wonende te Venray. GETROUWD Janssen. Martinus J. H. oud 31 jaar, los arbeider, wonende te Venray en Proosten, Regtna Maria, oud 25 jaar, zonder beroep, wonende te VefTray. Van de Venne, Peter Henricus, oud 28 jaar, hutsschilder, wonende te Venray en Vermeulen, Gertruda H., oud 30 jaren, zonder beroep, wonende te Venray. Sassen, Leonardus, oud 24 jaren, schilder, wonende te Venray en van Kessel, Wilhelmïna H. C. oud 20 jaren, zonder beroep, wonende te Venray. l

De Zwijger | 1945 | | pagina 4