Stationsstraat 4 1 gelegenheid voor pedicures TECHNISCH CONTROLEUR M ARTS - Overl oonseweg SLAGERIJ GOUMANS- KERKPAD i „DE ZWIJGER' gelukkig verandering is op komst. Moge het niet lang uitblijven De vergadering houdt vast aan het advies Loon voor arbeid en geen steun, Maar dun ook loon voor arbeid. Want de klachten hierover zijn met uit de lucht gegrepen. Presteer', ie oer wel wat hij kan Wordt er niet te veel tijd besteed aan bekijken" Nu de kou voorbij is. is daar geen verontschuldiging meer voor. WIJ WERKEN NIET MEER IN DUITSLAND Geprotesteerd wordt tegen het feit dat in de gemeen te verschil in uitbetaling bestaat tussen opbouw- en weermachtswerk Deze moeilijkheid hoopt men ook binnenkort op te lossen. 'n Korte bespreking over de goederen van de Com missie Voorziening Limburg, die ook nog op vervoer wachten, volgt. Is 't niet mogelijk dat deze goederen ook centraal verkocht worden, terwijl de winst dan verdeeld wordt ouder de winkeliers, zoals dit zo prach tig gaat met het textielgoed Als de winkeliers weer in Venraij mogen zijn, kan dit immers weer veranderd worden. Textiel is genoemd. De klachten komen naar voren over duurte en slechte kwaliteit, Helaas kan het Rode Kruis daar niets tegen doen. Geprobeerd zal worden de fabrikanten individueel te bewegen, de prijzen voor Venraij te verlagen. OI het zal lukken 7 Ook de slechte kwaliteitskwestie is allervervelendst, maar ook hiei kan niets aan verholpen worden. Dat er momenteel heter spul is aangekomen, zodat degenen die het eerst gehol pen konden worden in verhouding misschien gedu peerd zullen zijn. kon het Rode Kruis ook niet voorzien. Hun stelling was zo vlug mogelijk het goed verde len. De vraag er naar was te groot dan om fc kunnen wachten tot al dt goederen hier waren. Dat zodoende we! eens een bron tot kankeren ontstaat, bewees de klompenverdeling, waar liet tekort ook enorm was. Aangestipt wordl 'r feit. dat er een regeling is geiiof- fen door dc H.A.R.K. (Hulp Actie Rode Kruis) voor de goederen, die dj den s de evacuatie in huizen zijn ge plaatst en wa r de rechtmatige eigenaar niet van he kend is. Tot toe ziin ei pas drie aangifte biervat» ge daan bij de H.A.R.K.. gevestigd Draalstraat 2d. Waarschijnlijk is dit nog niet voldoende bekend ondpr de bevolking, Het Rode Kruis ziet de stormloop van aangifte nu tegemoet Begrijpelijk is hel als eigen fornuis ontvreemd is, en ren onbeket He is zo vriendelijk geweest er een ander fornuis (rairschien zelfs twee of meer) te plaatsen, dit dan te gebruiken. Maar als de eigenaar nu terug komt en die zit zonder 1 Angifte w -V1£n ieder geval verwacht, van alle arti- Irpltfn n-lolf ifh il '-am pii- Men praai nog over een Centrale Sla" nati'genheid, voor de personen die voor heen in St. Sei ,'..cius sliepen. Men hoopt dat dit vrede lievend kan worden opgelost. Zijn er in Venraij nog mensen, die personen kunnen huisvesten Zij worden met open armen tegemoet gezien. Die personen, die hier werken voor de Wederopbouw van Venraij. di rect of indirect' dus ook voor LI en die zich nog niet onder de gpukkigen mogen tellen hun eigen gezin terug te hebben in Venraij, hebben toch zeker ook recht op pen behoorlijke slaapgelegenheid. Toch ook recht op enkele uurtjes van gezellige huiseliikheid. s avonds bij een vuurtje, al is het dan moeilijk om dit lekker warm te houden hij de heersende kolenschaarste. die tussen haakjes op andere plaatsen nog nijpender is. 't Zelfde motief, dat men zo vaak hoort 0111 onze be vrijders een tehuis te geven, gebruiken wij nu voor onze eigen landgenoten, onze eigen DORPSGENOTEN 1 II beseft uw voorrecht toch wel ten opzichte van dezen, om al gehuisvest te zijn 'r Ts hens niet altijd zonder redenen dat ze aan liet mopperen slaan Soms sta je dan ook wel eens in bewondering voor de een of ander, die zich zo makkelijk schikt in al die lasten, die jc nóóit hoort kankeren. Zo denk ik aan een van dezen, die ook reeds acht weken in Venraij werkt, in het algemeen belang voor niemandal. en die zijn vrouw en kinderen nog op de vreemde heeft. Hij is de persoon die er zich voorspant om te proberen het volk wat ontspanning te geven. Wat dacht LI van een voetbalwedstrijdje, een geopend café Deze persoon voelt de behoefte waarschijnlijk het beste aan omdat hij zelf in het verlaten schuitje zit. Mensen van Venraij. beseffen jullie dat er voor jullie wordt gewerkt Dat men doet wat men kan om al die moeilijkheden, die men volkomen begrijpt, uit de weg te ruimen, maar dat er zeer veel hinderpalen zijn Begrijpen jullie ook dat men met kankeren geen haal verder komt Weet II inderdaad bptere oplossingen, die uitvoer baar zijn, kom dan. Goede adviezen worden gaarne aangenomen, dat weet U. M.A. HULP AAN MTDDEN-LIMBURG Op liet ogenblik zijn voorbereidingen in volle gang •om hulp te verlenen aan het gehele nog te bevrijden gebied van Limburg onmiddellijk nadat de Duitsers eruit verdreven zullen zijn, De leiding van de hulpverlening berust bij de Bis schoppelijke Hulpactie Roermond-Venlo. geautoriseerd door hef Militair Cezag. In nauwe samenwerking met dit laarste zijn verschillende regelingen getroffen en het ogenblik is nu gekomen voor het aanwijzen van de per sonen, die met de uitvoering zullen worden belast. Het ..Limburgs Dagblad' meldt, dat in de evacuatie- dienst het U.V.V. en het Rode Kruis samenwerken om de stroom van geëvacueerden uit Midden-Limburg zo goed mogelijk op te vangen. In Sittard zeil zullen duizend geëvacueerden worden ondergebracht terwijl duizenden anderen na verzorgd te zijn. worden doorgestuurd n^ar nadere plaatsen in Zuid-Limburg, waar men de zo zwaar getroffen bevol king zo goed mogelijk wil ontvangen en huisvesten. (Anef Aneca) WAAR VINDT II ONZE OVERHEIDS INSTANTIES Vrelcgenwoordiger Militair Gezag Mr. Mutsaerts, Langstraat (bij fam. Kousemaker). Gemeentehuis ..Gouden Leeuw' Gemeentewerken Opbouw en Herstel „Onder den Boog' Algemeen Gemachtigde voor de Wederopbouw Ir. v. Hezik. Markstraat (Kantoor Waterschap). Arbeidsbureau Markstraat Voedselvoorziening i Hoenderstraat bij Dhr. Horstenharh, Distributie 1 Schoolstraat. Politieke Opsporingsdienst Militair Gezag Hofstraat. Rode Kruis „Bisschoppelijke Hulpactie" Draalstraat bij Dhr. Terwindt. Adviesraad C.N.V. Grotestraat. Cantine H. Verheugen Centrale Keuken Kantoor Paterslann hij Dhr. Dinjens Keuken Poels. Grotestraat. Verkeersinspectie Langstraat bij M. Hendrikse. Belastingen Langstraat 21. Dhr. Nipmeijer. ONZE STRATEN VAN KONINKLIJKE NAAM Bij besluit van 2 Februari 1945 van Burgemeester en Wethouders zijn de. volgende straten de pleinen in Venraij van ream veranderd Verlengde Veldstraat wordt Wilhelminastraat. Veldplein wordt Wilhelminaplein. Rozenplein wordt Julianaplein. Rozenstraat wordt Julianastraat. Hiermede zijn de oude namen, die uit haat der Nnzie.s tegen ons Koninklijk Huis veranderd waren, weer ;n ere hersteld Eerliik gezegd wij hebben nooit geweten dat er in Venraij een Rozenstraat bestond, voor ons was hel altijd Julianastraat In Memoriam. f Deze week overleed re Oploo. na voorzien te ziin van de. laatste H, Sacramenten, onze dorpsgenoot Dhr. P. Srhols, in leven voormalig directeur van de Ar beidsbeurs te Venraij. Advertenties voor „De Zwijger' kunnen opgegeven worden Oir adres is tevens voor Venrnij liet v o o i I o p i g correspondentie adres. ..De Zwijger" is te Venraij verkrijgbaar; Langstraat 24. C Niemeijer Centrale Gaarkeuken. (Paterslann) Kantoor C.N.V. Arts winkelbedrijf, Overloonseweg. M esse ma k e rs. Grotestraat. Vrijdags en Zaterdags alleen volgens afspraak J. HENDRIKX Gediplomeerd pedicurist Grotestraat 5 Venraij MET UW BONNEN kunt U altijd terecht bij levensmiddelenbedrijf Tevens verkoop van brood voor de mensen, die niet in Venraij hun{ brood kunnen gaan kopen. In. overleg met de Rijksinspectie voor Centrale Keukens wordt iedereen die gewerkt of geleverd heelt aan de Centrale Keuken in de oorlogs dagen van October j.l„ beleefd verzocht hun rekening zo spoedig mogelijk in te dienen bij MILITAIR GEZAG Centraal Transport-Bureau Heuvel 95 Tilburg Zondan 25 Innuari l.l, overleed te Maastricht de Weled. Hepr Willem Laurensse. Secretaris Pcnnino- mcester van Scraphijnse Derde Orde Communiteit Venraij. Vele jaren heeft hij zich eertijds gegeven voor het mooie werk onder de jeugd van Venraij. Met grote nauwgezetheid en toewijding heeft hij zijn ambt vervuld en daardoor veel bijgedragen aan de bloei van de Derde Orde. Hu was een man, zoals Franciscus zich gedacht heeft, toen hij z'n Derde Orde instelde een model C-hrisl'en, een ideale Secretaris. Hij sprak met veel en heefl mis schien in de ogen der mensen geen opzienwekkende prestaties verricht, maar hij werkte in het verborgen. Als de man. waarvan Christus in het Evangelie spreekt, bouwde hij zijn leven op de rotsvaste bodem van een diep doorleefd geloof. In eenvoud bad en werkte hij; was voor een ieder goed. welwillend en strikt rechtvaardig en was daarom groot in Gods oog en stond hij allen die hem kende hoog in aanzien. Wij Derde Ordelingen willen hier mede uiting geven van ons medeleven met zijn heen gaan uit ons midden. In hem verliezen wij een stille harde werker, een goede medebroeder, een stuwend voorbeeld om ons allen die streven naar hetzelfde ideaal Gezamenlijk zullen wij een beroep doen op Gods barmhartigheid, dat Hij hem spoedig geven de eeuwige Vrede. Het Bestuur. De Gemachtigde van het Wegverkeer roept sollicitanten op voor de betrekking van Deze personen worden gemilitariseerd met de rang van sergeant. Llitvoerige schriftelijke sollicitaties waarin dient te worden vermeld naam. voornaam, woonplaats. gehoortedaluin, opleiding, laatste werkgever enz dienen te worden ingezonden aan bovengenoemd adres. Bezoek uitsluitend na oproep. De Gemachtigde voor het Wegverkeer. Mr. G. M. J. Hen'ket. Heden overleer., na ren korre ongesteldheid, zacht ca kalm. voorzien van de H H Sacramenten, te Oploo. - aldaar uit Venraij geëvacueerd. mijn cierfc.irc echtgenoot en onze gehelde Vader, Behuwd- en Groot vader de Heer JAN PIRTF.R SCHOLS Hchgenoot van Maria rtubertina Leers Oud-Directeur der Arbeidsbeurs. Ridder in de orce van Ornnje-Nassau, in-de leeftijd van bijna 69 jaar. Oploo, 5 Februari 19-15. Wed. P Schofc-Leers. W. Schols. M. Schols-Helsper. W eert; F. Schols. T. Schols-Gmrts en Kinderen. V e n r a ij I I 'Schols. T. Schols-Vosters en Kind. Oploo- T. Schols. De plechtige uitvaart heeft plaats te Ooloo op Donder dag 8 Februari om 10 uur, waarna begrafenis op liet kerkhof te Venral'. Verantwoordelijk voor de gehele inhoud A. W. A.

De Zwijger | 1945 | | pagina 4