Xsselséeyns Nieuws- Blad Redactie: Dorpsraad Emailadres:ynbmail@kpnmail.nl Jrg 48, nr. 37 17 september 2010 Van de parochie: Lucas, 16, 1-13 Gelijkenis van een onrechtvaardige rentmeester. Spreuken over God en de geldduivel Hij zei ook, nu tegen zijn leerlingen: 'Een rijk man had een rentmeester, maar hij kreeg klachten dat die zijn bezit verkwistte. Hij riep hem bij zich en zei: "Wat hoor ik daar over u? Ik wil dat u rekenschap aflegt, want zo kunt u geen rentmeester blijven." De rentmeester zei bij zichzelf: "Wat moet ik doen? Mijn heer ontneemt mij het beheer. Spitten kan ik niet, en bedelen, daar schaam ik me voor. Ik weet al wat ik moet doen om te zorgen dat ze me, na mijn ontslag als rentmeester, in hun huis ontvangen." Een voor een liet hij de pachters van zijn heer bij zich komen. Tot de eerste zei hij: "Hoeveel ben je mijn heer schuldig?" Die antwoordde: "Honderd vaatjes olijfolie." Hij zei: "Hier is het contract, ga zitten en maak er vlug vijftig van." De volgende vroeg hij: "En jij, hoeveel ben jij hem schuldig?" Die antwoordde: "Honderd zakken tarwe." De rentmeester zei tegen hem: "Hier is je contract, maak er tachtig van." De heer prees de gewiekste aanpak van de onrechtvaardige rentmeester. De kinderen van deze wereld gaan onderling immers handiger te werk dan de kinderen van het licht. Ook Ik zeg jullie: maak je vrienden met behulp van de geldduivel; als die je dan ontvalt, zullen ze je ontvangen in de eeuwige tenten. Wie betrouwbaar is, is betrouwbaar in het klein en in het groot, en wie in het klein onrecht doet, doet het ook in het groot. Als jullie met de geldduivel onbetrouwbaar zijn geweest, wie zal jullie dan het ware goed toevertrouwen? En als jullie niet te vertrouwen zijn geweest met andermans goed, wie zal jullie dan toevertrouwen wat jezelf toebehoort? Geen knecht kan twee heren dienen, want hij zal of de een verfoeien en van de ander houden, of zich hechten aan de eerste en de ander verachten. Je kunt niet tegelijk God dienen en de geldduivel.' Misintenties van 18 september t/m 24 september Zat. 18 sept. 19.15 u. Vivace) ouders Linders - Donders en voor hun zoon Gerrit; Jaardienst Ko de Boer en voor de overleden familie de Boer - van Staveren; uit Dankbaarheid Di. 21 sept. 19.00 u. Jaardienst Maria Bollen; Joep Arts vanwege zijn verjaardag; Piet Bus en voor zijn schoonzoon Ger; voor een jarige Misdienaars: Zaterdag, 19.15 uur Ron Peters - Ward Stiphout - Pirn Koonings Dinsdag, 19.00 uur Sven Knapen - Pirn Koonings Wij zijn op zoek naar iemand die het leuk vindt om de bloemen in de kerk mee te helpen verzorgen. Voor inlichtingen kunt u terecht bij Ria Koopmans 545095 of To Kuystermans 541577.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 1