Ysselséeyns Blad. Redactie: Dorpsraad Emailadres:ynbmail@kpnmail.nl Jrg 48, nr. 36 10 september 2010 Van de parochie: Lucas, 15, 1-32 Misintenties van 11 september t/m 17 september Zat. 11 sept. 19.15 u. Enjoy TogetherLei Vergeldt vanwege zijn verjaardag. Overleden ouders Hubertus Maessen en Josepha Maessen - Swinkels en voor de overleden familie Di 14 sept 19.00 u. Jan Bos vanwege zijn verjaardag, voor Jacqueline Bos - Janssen en voor de overleden familie; Antoon van Empel vanwege zijn verjaardag Misdienaars: Zaterdag, 19.15 uur Veerle Claessens - Gesanne Knapen Dinsdag, 19.00 uur Vera Sikes BIJBELGROEP a.s. woensdag 15 september om 20.00 uur in de multifunctionele ruimte bij de kerk. Op deze bijeenkomsten is iedereen welkom, die samen met anderen van gedachten wil wisselen over ons geloof Op deze avond, kijken we terug op het bezoek aan de Passiespelen. Wat vonden we ervan? Was het meer dan een grote toneelvoorstelling? Meerdere vragen zullen we op deze avond behandelen Hebt u ook belangstelling dan bent u op woensdag 15 september hartelijk welkom. Telkens kwamen alle tollenaars en zondaars naar Jezus luisteren. De farizeeën en schriftgeleerden spraken daar schande van en zeiden: 'Die man ontvangt zondaars en eet met hen.' Maar HIJ vertelde hun deze gelijkenis: 'Als een van u honderd schapen heeft en er één van verliest, laat hij dan niet de negenennegentig andere schapen in de eenzaamheid achter om op zoek te gaan naar het verloren schaap, totdat hij het vindt? En als hij het gevonden heeft, neemt hij het vol blijdschap op zijn schouders; thuisgekomen roept hij zijn vrienden en buren en zegt hun: "Deel in mijn blijdschap want ik heb mijn verloren schaap weer teruggevonden." Ik zeg u, zo zal er in de hemel meer blijdschap zijn over één zondaar die zich bekeert, dan over negenennegentig rechtvaardigen die geen bekering nodig hebben. Of als een vrouw die tien drachmen heeft, er één verliest, steekt ze dan niet een lamp aan, veegt het huis en zoekt zorgvuldig totdat zij die drachme vindt? En als zij die gevonden heeft, roept ze haar vriendinnen en buren en zegt "Deel in mijn blijdschap, want de drachme die ik verloren had, heb ik teruggevonden." Zo, zeg Ik u, is er blijdschap bij de engelen van God over één zondaar die zich bekeert.' Hij zei: 'Iemand had twee zonen. De jongste zei tegen zijn vader: "Vader, geef mij mijn deel van de erfenis." En hij verdeelde zijn vermogen onder hen. Niet lang daarna vertrok de jongste zoon met al zijn bezit naar een ver land, waar hij het verkwistte in een losbandig leven. Toen hij alles opgemaakt had, kwam er een zware hongersnood over dat land en ook hij begon gebrek te lijden. Hij zwierf rond tot hij in dienst trad bij een van de inwoners van dat land; die stuurde hem het veld in om varkens te hoeden. Graag had hij zijn honger gestild met het voer dat de varkens aten, maar niemand gaf hem wat. Toen kwam hij tot zichzelf en zei: "Zoveel dagloners van mijn vader hebben brood in overvloed, en ik verga hier van de honger! Ik ga terug naar mijn vader. Ik zal hem zeggen: Vader, ik heb gezondigd tegen de hemel en tegen u; ik ben het niet meer waard om uw zoon te heten, behandel me als een van uw dagloners." En hij ging terug naar zijn vader. Toen hij nog ver van huis was, zag zijn vader hem al en werd ontroerd; snel liep hij op hem toe, viel hem om de hals en kuste hem. "Vader," zei de zoon tegen hem, "ik heb gezondigd tegen de hemel en tegen u; ik ben het niet meer waard om uw zoon te heten." Maar de vader zei tegen zijn slaven: "Haal vlug de mooiste kleren en trek ze hem aan, doe een ring aan zijn vinger en schoenen aan zijn voeten. Haal het gemeste kalf en slacht het; laten we eten en feestvieren, want mijn zoon hier was dood en is weer levend geworden, hij was verloren en is teruggevonden." En het feest begon. Maar zijn oudste zoon was nog op het land. Toen hij naar huis kwam, hoorde hij muziek en dans. Hij riep een van de knechten en vroeg wat er te doen was. Die antwoordde: "Uw broer is thuisgekomen en uw vader heeft het gemeste kalf geslacht, omdat hij hem gezond en wel terug heeft." Toen werd hij kwaad en hij wilde niet binnenkomen. Daarop kwam zijn vader naar buiten en probeerde hem tot andere gedachten te brengen. Maar hij gaf zijn vader ten antwoord: "Ik dien u nu al zoveel jaren en nooit heb ik een gebod van u overtreden, maar mij hebt u nog nooit een bokje gegeven om met mijn vrienden feest te vieren. Maar nu die zoon van u is thuisgekomen, die uw vermogen met hoeren heeft verbrast, hebt u voor hem het gemeste kalf geslacht." Maar hij zei "Jongen, jij bent altijd bij me en alles wat ik heb is van jou. We moeten feestvieren en blij zijn, want die broer van je was dood en is weer levend geworden, hij was verloren en is teruggevonden."

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 1