Ysselsieyns Blad. Redactie: Dorpsraad Emailadres:ynbmail@kpnmail.nl Jrg 48, nr. 34 27 augustus 2010 Van de parochie: Lucas, 4, 16-30 In de synagoge van Nazaret Zo kwam Jezus in Nazaret, waar Hij was opgegroeid, en volgens zijn gewoonte ging Hij op sabbat naar de synagoge. Hij stond op om voor te lezen, en kreeg een boekrol van de profeet Jesaja aangereikt. Hij opende de rol en vond de plaats waar geschreven staat: De Geest van de Heer rust op mij; daartoe heeft Hij mij gezalfd. Om aan armen de goede boodschap te brengen heeft Hij mij gezonden, om aan gevangenen hun vrijlating aan te kondigen en aan blinden het licht in hun ogen, om verdrukten in vrijheid te laten gaan, en een jaar af te kondigen dat de Heer welgevallig is. Daarna rolde Hij het boek dicht, gaf het terug aan de dienaar en ging zitten. De ogen van allen in de synagoge waren op Hem gericht. Toen begon Hij hen toe te spreken: 'Vandaag is het schriftwoord dat u gehoord hebt in vervulling gegaan.' Ze betuigden Hem allemaal hun bijval en verbaasden zich over de woorden van genade die uit zijn mond vloeiden en zeiden: 'Dat is toch de zoon van Jozef?' Hij zei tegen hen: 'U zult Mij ongetwijfeld het spreekwoord voorhouden. Dokter, genees jezelf! Doe ook hier in je vaderstad wat, naar wij hoorden, met Kafarnaüm is gebeurd.' Hij vervolgde: 'Ik verzeker u, geen profeet is zijn vaderstad welgevallig. Om u de waarheid te zeggen, er waren veel weduwen in Israël ten dage van Elia, toen de hemel driejaar en zes maanden lang gesloten bleef, zodat er een zware hongersnood kwam over het hele land. Toch werd Elia naar niemand van die vrouwen gestuurd, maar wel naar een weduwe in Sarepta bij Sidon. En er waren veel melaatsen in Israël ten tijde van de profeet Elisa; toch werd niemand van hen gereinigd, maar wel de Syriër Naaman.' Toen ze dit hoorden werd de hele synagoge ziedend van woede; ze sprongen op, sleurden Hem de stad uit en dreven Hem tot aan de rand van de berg waarop hun stad was gebouwd, om Hem in de afgrond te duwen. Maar midden tussen hen door ging Hij zijns weegs. Misintenties van 28 augustus t/m 3 september Ouderenkooroverleden familie Mulders - Maessen; uit dankbaarheid; Mien Claessens - Zanders vanwege haar verjaardag; Uit dankbaarheid voor het slagen op school Doopviering waarin Tijn Smits - Janne Backus en Bauke Jenniskens worden gedoopt Wilhelmus Bollen, echtgenote Hendrina en dochter Maria; Drika Jaspers - Lammers vanwege haar verjaardag, voor haar echtgenoot Jan Jaspers en voor de overleden familie, Jaardienst Nellie Philipsen - Janssen; Uit dankbaarheid en als jaardienst voor Jeu Claessens Misdienaars: Zaterdag, 19.15 uur Tom Jenniskens - Luc Peters Dinsdag, 19.00 uur Job Swinkels Zat. 28 aug. 19.15 u. Zon, 29 aug. 13.30 u. Di 31 aug. 19.00 u. 'V"'r

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 1