Ysselsteyns Blad Redactie: Dorpsraad £mailadres:ynbmail@kpnmail.nl Jrg 48, nr. 27 9 juli 2010 Van de parochie: Lucas 10, 25 - 37 Gesprek met een wetgeleerde; gelijkenis van een barmhartige Samaritaan Er kwam een wetgeleerde naar Jezus toe om Hem op de proef te stellen. 'Rabbi,' zei hij, 'wat moet ik doen om deel te krijgen aan het eeuwig leven?' Hij zei tegen hem: 'Wat staat er in de wet geschreven? Hoe leest u dat?' Hij gaf ten antwoord: 'U zult de Heer uw God liefhebben met heel uw hart, met heel uw ziel, met heel uw kracht en met heel uw verstand, en uw naaste als uzelf.' Hij zei tegen hem: 'Juist geantwoord! Doe dat en u zult leven.' Maar hij wilde zich rechtvaardigen en vroeg aan Jezus: 'Ja maar, wie is mijn naaste?' Jezus nam weer het woord en zei: 'Op reis van Jeruzalem naar Jericho viel iemand in handen van rovers. Ze schudden hem uit, mishandelden hem en lieten hem halfdood achter. Toevallig kwam er een priester langs die weg; hij zag hem, maar liep in een boog om hem heen. Ook een Leviet die voorbijkwam en hem zag, liep in een boog om hem heen. Toen kwam er een Samaritaan langs die op reis was; hij zag hem en was ten diepste met hem begaan. Hij ging naar hem toe, goot olie en wijn op zijn wonden en verbond ze. Toen zette hij hem op zijn eigen rijdier en bracht hem naar een herberg, waar hij hem verder verzorgde. De volgende ochtend haalde hij twee denariën tevoorschijn en gaf ze aan de waard. "Zorg voor hem," zei hij, "en als u nog meer kosten moet maken, zal ik ze u op mijn terugreis vergoeden." Wie van die drie is naar uw mening de naaste geweest van de man die in handen van de rovers was gevallen?' Hij zei: 'Hij die hem barmhartigheid heeft bewezen.' Jezus zei tegen hem: 'Doe dan voortaan net als hij.' Misintenties va» 10 juli t/m 16 juli Zat. 10 juli 19.15 u. Vivace Frans Swinkels vanwege zijn verjaardag; Uit dankbaarheid en tevens voor Mathieu Arts en Cecile Garcia - Janssen; Frans van de Weijer vanwege zijn verjaardag; Teng Janssen vanwege zijn verjaardag Di. 13 juli 19.00 u. Gerardus van den Munckhof, echtgenote Bernardina, voor Wilhelmus Bollen, echtgenote Hendrina en dochter Maria; Wim Jansen, voor zijn zoon Pieter Jansen en voor de overleden familie; Piet Bus vanwege zijn verjaardag en voor zijn schoonzoon Ger; Jaardienst Ouders Wismans - van Vegchel en voor de overleden familie Misdienaars: Zaterdag, 19.15 uur Vera Sikes - Gesanne Knapen Dinsdag, 19.00 uur Ward Stiphout 75liJi?. Mu'ii* u,\\MnlbteZM/X.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 1