Liedjes aovend en boerebruudspaar Afgeloeëpe zaoterdag hebben weej kunnen genieten van 8 geweldig liedjes. Nao un zwaore juriering het ut publiek en de vakjurie bepaolt dat de volgende artiesten ok mit de Bonte en Aldercn Aovend meugen optreeje: "Crisis of nie, weej gaon los" van Die Twieë, "Ik heb en schruufke los" van Ria Linders en "Jodelreus" van de Smeleblaozers. En de "Wiet van der Hoff Wisseltrofee" is dit jaor vur de winnaars van de Smeleblaozers. Alle 8 de nummers kommen op en sehón cd te slaon en weej zulle ze nog duk huure mit de vastelaovend. Halverwege den aovend kwaam ut boerebruudspaar ien enne boerekar de zaal ien, naodat ze icn de film ware opgehald met enne alderwetse boerenoptocht. Ut zien Kees en Rita Gommers die dit jaor, zins lange tied wer en echt boerebruudspaar gaon vurme. Zillie werre ien ut onecht verboonde op zondag 14 fibberwarie. Mier ovver dizze alderwetse boerebrulluft mit optocht zal de kommende waeke nog volgen. Bonte Aovend Ankommende zaoterdag is den urste Bonte Aovend. Zörg dat ge um 19.45uur binnen ziet, want wej beginnen um 20.00uur. Den aovend is goed gevuld en de artiesten staon te popelen um te beginnen. Alderen Aovend Donderdag 4 fibberwarie stut den Alderen Aovend op de kalender. Dizze aovend is vur alle 55+ers uut Rcuzesteyn en de Vredepiël. Minse die ger mit doen an dizze aovend kunnen zich opgaeve beej Henk Stevens tel. 541821. JEUGDCARNAVAL Jeugd Bonte Middag Op zondag 31 januari, um 14.11 uur, werd den 17e Jeugd Bonte Middag gehalde. Net als vurrig jaor, hope wej der ok dit jaor wer enne gezellige middag van te maken. Ieder van ollie tot en mit 16 joar kan an dizze Jeugd Bonte Middag diëlnemen dur een buut, carnavalistische vurdracht, liedje of playback act op de bühne te zetten. We hebbe al en aantal anmeldinge binne! Op dizze middag zal ok dit jaor Bob wer van alles uut de kast gon hale um der mit de artieste en de zaal enne gezellige middag van te make. Opgaeve kunde vanaf dit moment dur onderstaonde strook ien te levere bej René van de Pas, Ysselsteynscweg 97 of mailen naor renevdpas@hotmai 1 .com naam/namen artiest contact persoon Tel: naam act Mail: Vur degene die wille is dur en generale, en wel op zondagmerge, den zelfde dag. Kiendcrmiddag Net as vurrig jaor zal der op carnavalszondag enne kindermiddag zien. Bob is al wer gestrikt vur en mojje ienvulling van dit gehieël. Ok now gön de deure rond 4 uur op slot. De kiender kunne zich dan (zonder elders) vermake en studicrc ut iecn en ander ien. Rond 6 uur trekt de ganse bubs dan richting de boerebrulluft ien de pilot um en optreeje te gaeve vur ut boerbruudspaar. Mier informatie volgt nog. Vur eventuele vraoge of ienlichtinge kunde bellen naor Ut Comité Jeugdcarnaval, René van de Pas (06 43062367), Ferdy Seuren (06-45208787), Menno Ileetkamp (06-57562673) ofTonny Backus (06 54908441). P.D.V. Ysselsteyn Maandag 25 januari 2010 houden wij onze jaarvergadering in ons clublokaal, aanvang 20.00 uur. Tevens gelegenheid tot betalen van contributie en feestavond YSSflSTfYN de PIELREUS rSSÏlSTEY* P.D.V»

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 7