Liedjes aovend 2010 Nao veul waeke repetiere zien afgeloëpe waek 8 neeje carnavalskrakers van aege bojuni op CD gezet. Dees liedjes gaon op 16 jannewarie streeje um de "Wiet van der Hoff Wisselstrofee". Op dizze aovend gót en 4- koppige vakjury ien samenwerking mit en 11-koppige publieksjury uut maken wie de winnaar wert. Al dees zangers en zangeressen werre begeleid dur ös aege liedjesaovend orkest. De dieëlnemcrs varieëre ien de laeftied van 15 t/m 65jaor! Mit bekende van vurgaonde jaore. mar ok enkele neeje gezichte! Wilde dus enne aovend genieten van en geweldig orkest en super enthousiaste dieëlnemers, dan begroeten weej öwlie gaer op 16 jannewarie. Ut liedjesfestival begint 20.33u l utkomme Bruudsnaar Nao en afwezigheid van beejnao ellufjaor kumt de boerebrulluft wér ien aide glorie terug. De brulluft zelluf zal wörre gehalde op carnavalszondag 15 fibberwarie. As van aids gaon weej de bruud thuus op hale mit en moj boere-optocht. Beej goej waer zal de huweluksvoltrekking platsviende op ut dörpspodium, waarnao weej verder binne gaon fieëstviere. Mar gèn fieëst zonder boerebruudspaar. Ziede gillie ok allemól beneejd wie dit jaor ut paar gaon vörme? Is ut ów naef of nicht, ów buurvrow of buurman, wie ut wet meug ut zegge! Kom daorum allemól op zaoterdag de 16c jannewarie naor de Smelehof. Op dizze aovend zal ut paar bekend wörre gemakt. Alderen Aovend Donderdag 4 fibberwarie stut den Alderen Aovend op de kalender. Dizze aovend is vur alle 55+ers uut Reuzesteyn en de Vredepiël. Minse die ger mit doen an dizze aovend kunnen zich opgaeve beej Henk Stevens tel. 541821 JEUGDCARNAVAL Jeugdprins Mark den Vierde Den aovund begon mit het aftreeje van Jeugdprins Mark den Vierde. Jeugdvorst Teun en de nar en raod. Toen wer van ut podium afginge han we allieën nog mar enne neeje Jeugdvorst, den nor de naam Stef (Koonings) luustert (as ut goed is). Nao en tiedje wier de spanning wat opgevoerd en begos de Groeëte Oebidoebi mit ut tovere an de hand van de wense van ozze neeje Jeugdvorst Stef. Dur kwaam en narreduo, en garde, en neeje jeugdraod en en neej jeugdcomitélid mit de neeje bul ien de hand allemól dur de groeëte toverboog te vurschien. Ien dees bul stonde dan eindeluk de verlossende woorde: de neeje Jeugdprins van 2010 is gewörre: Roy(Wismans) den Twedde. Hiernao volgde en gezellig aovundje carnavalle ien en goed gevulde Jera vurdat we nor ut eieraete toeging»" Roy den Twedde göt dizze carnaval os vuur mit zien leus Mit veul gein en lol, hulde weej ut dizze carnaval vol! Jeugd Bonte Middag Op zondag 31 januari, um 14.11 uur, werd den 17° Jeugd Bonte Middag gehalde. Net als vurrig jaor, hope wej der ok dit jaor wer enne gezellige middag van te maken. Ieder van ollie tot en mit 16 joar kan an dizze Jeugd Bonte Middag diëlnemen dur een buut, camavalistische vurdracht, liedje of playback act op de bühne te zetten. Opgaeve kunde vanaf dit moment dur onderstaonde strook ien te levere bej René van de Pas, Ysselsteynseweg 97 of mailen naor renevdpas@,hotmai 1com naam/namen artiest contact persoon Tel: naam act Mail: Vur degene die wille is dur en generale, en wel op zondagmerge, den zelde dag. Vur eventuele vraoge of ienlichtinge kunde bellen naor Ut Comité Jeugdcarnaval; René van de Pas (06-43062367), Ferdy Seuren (06-45208787), Menno Heetkamp (06-57562673) of Tonny Backus (06-54908441). de PIELREUS YSSEIS7EYN de PIELREUS iSSHSTuH

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 6