PERSBERICHT Eerste Trekkertrek Noord-Limburg overtreft alle verwachtingen Agrarische jongeren organiseren voor eerste maal spectaculair evenement Onder stralende weersomstandigheden, een schitterend deelnemersveld en een massaal toegestroomd publiek heeft de eerste editie van de Trekkertrek Noord-Limburg plaatsgevonden. Op de goedgelegen terreinen van de familie Franken in Ysselsteyn heeft afgelopen zondag dit prachtige evenement plaatsgevonden. Grote belangstelling Ruim 2.000 belangstellenden hebben op zondag 23 augustus genoten van ronkende tractoren, regionale stuurmanskunst en jongeren die streden voor de Limburgse titel Trekkerbehendigheid. Het Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK) Noord-Limburg heeft voor de eerste maal de organisatie van een Trekkertrek- wedstrijd voor haar rekening genomen. Onder de toeschouwers bevond zich ook CDA Tweede Kamerlid Ger Koopmans. Hij vond het een leuk evenement. "De jongeren hebben hier mooi werk neergezet, dit is goede reclame voor de agrarische sector", aldus Koopmans. Trekkertrek Ruim 14 dagen voor aanvang van de wedstrijd was het maximum aantal van 75 inschrijvingen voor de trekkertrek al behaald. Onder de deelnemers waren veel jongeren maar ook regionale loonwerkers die met eigen materieel aan de start verschenen. In verschillende gewichtsklassen werd in 2 rondes bepaald wie in de snelste tijd de finish kon halen en daarmee een full pull neerzette. In de klasse met tractoren tot 8 ton ging de eerste plaats naar Geert In 't Hulst van het gelijknamige loonbedrijf uit Ysselsteyn. Hans Aarts uit Lottum werd winnaar in de klasse 10 ton gevolgd door Gé Vousten uit Broekhuizen en op plaats 3 Michiel Jacobs uit Geijsteren. T rekkerbehendigheid 's Middags werd er gestreden voor de Limburgse titel Trekkerbehendigheid. 18 deelnemers gingen met elkaar de strijd aan. In een viertal oefeningen werd aan de hand van tijd en strafpunten bepaald wie de winnaar werd. De winnaars van de trekkerbehendigheid zijn te vinden op de website www.trekkertrekysselsteyn.nl. Op deze site staan ook alle uitslagen van de Trekkertrek wedstrijden. "We kijken terug op een geweldige dag. De wedstrijden zijn heel goed verlopen en het publiek was massaal aanwezig, daar doe je het als organisatie voor! De zeer positieve geluiden van deelnemers, toeschouwers maar ook van onze sponsoren hebben ons direct doen besluiten om het volgend jaar deze Trekkertrek weer te organiseren", zegt Martijn Derikx van de organisatie. Met deze Trekkertrek is Noord-Limburg weer een mooi evenement rijker! Paardensportvereniging Ysselsteyn. In tegenstelling tot eerdere berichten zal de najaarsvergadering worden gehouden op 16 september 2009 in Roelanzia te Ysselsteyn, aanvang 20.00 uur. 75-jarig JUBILEUM In 2010 bestaat onze vereniging 75 jaar.Wij willen dit uiteraard niet ongemerkt voorbij laten gaan en de voorbereidingen voor dit jubileum zijn al gestart. Daarom willen we aan iedereen vragen om adressen van oud-leden, die niet meer in Ysselsteyn wonen. Kent u nog enkele oud-leden, die niet meer in Ysselsteyn wonen? Geef dan de adressen per email door aan Pierre van Ass: pierrevanass@hetnet.nl, of geef de adressen persoonlijk bij hem af. Videomateriaal of foto's Zijn er nog mensen, die in het bezit zijn van videomateriaal of foto's van leden en/of oud-leden en die dit beschikbaar willen stellen, neem dan svp contact op met het secretariaat van de vereniging: Coby Franken, tel.:0478-541903 of per email: ffankentojhetnet.nl

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 8