Basisschool 'St.-Oda'- Oudervereniging St. Oda 1e Heilige Communie W Zondag 19 april a.s. tijdens de mis om 10.30 uur zullen de leerlingen van groep 4 hun 1e H. Communie doen. De communicanten worden om 10.00 uur bij de basisschool verwacht. Om 10.15 uur trekken ze, begeleid door muziekvereniging De Peelklank naar de kerk. Bij goed weer rechtsaf via het Lovinckplein en via het middenpad van het plein naar de kerk; bij slecht weer de kruising over. Gereserveerde plaatsen: - Voor de ouders van de communicanten zullen de eerste banken links én rechts worden gereserveerd. Zoals bekend mogen de gezinsleden bij de ouders in de gereserveerde banken plaatsnemen. - Voor de oma's en opa's zullen achter de gereserveerde plaatsen van de ouders ook banken links én rechts gereserveerd worden. Mogen we de ouders en aanverwante familie vragen om té kleine kinderen niet mee naar de kerk te nemen. Het kinderkoor zal een gedeelte van de zang verzorgen De zangzolder is alleen bestemd voor het kinderkoor en leerkrachten. In de kerk mogen geen foto- en/of video-opnames gemaakt worden. Wij vragen aanwonenden deze dag te vlaggen. Tenslotte wensen we iedereen natuurlijk een mooie, sfeervolle viering en een fijne dag toe. Kledinqinzamelinq Op donderdag 23 april en vrijdag 24 april kunt u weer kleding inleveren bij de basisschool. U treft hierbij alle .nodigde informatie aan, Wij danken u voor uw medewerking aan deze actie. Verkeersveiligheid Wij, team, medezeggenschapsraad, oudervereniging, dorpsraad, politie en diverse bezorgde ouders willen u nogmaals attenderen op de verkeersveiligheid rondom de school. Ouders zullen het goede voorbeeld moeten geven voor wat betreft verkeersveiligheid naar onze kinderen toe. Dit blijkt echter voor enkele ouders nog moeilijk te zijn. Kinderen hebben moeite met het verkeer en als je dan in de buurt van de school komt, waar het al druk is met lopende en fietsende kinderen en auto's die komen en gaan, is dat een gevaarlijke situatie. Het liefste zouden we de SCHOOLZONE tijdens schooltijd afsluiten voor auto's. Uit navraag bij de gemeente blijkt dit moeilijk te zijn. Naar onze mening moeten we een maximale veiligheid voor de kinderen nastreven. Primair stopt de verantwoordelijkheid van de school bij de schoolpoorten, waarbij voorop staat dat ouders natuurlijk te allen tijde verantwoordelijk blijven voor het gedrag van hun eigen kinderen. Enkele gedragsregels die we met elkaar willen afspreken zijn: laat kinderen die op loopafstand (binnen de bebouwde kom) van de school wonen niet met de fiets naar school gaan; een rood stoplicht betekent dat je niet meer over mag steken of rechtsaf door rood (ook OUDERS); een oranje stoplicht betekent in principe ook stoppen; steek over bij het zebrapad (ook OUDERS); er is een extra wachtstrook voor fietsers gemaakt, zodat ouders met hun fiets de weg of het trottoir niet blokkeren; maak hier ook gebruik van! een kwartier voor en na de lestijden niet voor de school parkeren c.q. stoppen met auto's; rijd met de auto niet langs de school (schoolzone), maar laat kinderen uitstappen bij de parkeerplaats bij de kerk, of op de parkeerplaats bij de dokterspraktijk op de Litsenbergweg (met name het uitzicht is voor kinderen erg belangrijk); ook de kruising Litsenbergweg/Pater Tulpstraat is erg onoverzichtelijk als er auto's dicht bij de kruising geparkeerd staan (wettelijk moet men minimaal 5 meter voorbij een kruising parkeren); aan één kant van de Pater Tulpstraat geldt een stopverbod gebruik de Pater Tulpstraat als eenrichtingsweg, dus niet inrijden vanaf de stoplichten, maar vanaf de andere kant; bekijk de situatie eens door de ogen van een kind; spreek elkaar en de kinderen aan op verkeersonveilige situaties; kom als ouder eens een keer kijken/checken of de verkeersveiligheid van uw kind wel goed verloopt; meld tips en aandachtspunten bij de oudervereniging of team Als we hier samen een gezamenlijke verantwoordelijkheid in nemen, zijn we ervan overtuigd dat dit de verkeersveiligheid van al onze kinderen ten goede zal komen! Middels deze brief willen we u op een vriendelijke manier nogmaals attenderen op de verkeerssituatie rond om de school. Mocht dit niet lukken, dan is de politie genoodzaakt u te verbaliseren. Basisschool Ysselsteyn

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7