Toneelvereniging Crescendo presenteert de klucht "Tom, Dick en Harry" Families, je hebt ze in alle soorten en maten. Hechte, vreemde, saaie, leuke en gezellige families. In de doldwaze klucht Tom, Dick en Harry hebben we te maken met zo'n gezellige maar toch ook weer vreemde familie. De broers Tom, Dick en Harry Kroes. Tom is getrouwd met Linda. Ze wonen in een mooi huurhuis, samen met broer Dick die een bovenkamer heeft. Tom en Linda hebben geen kinderen, maar willen er wel graag. Na talloze pogingen besluiten zij er eentje te adopteren. Het stuk speelt zich af op de ochtend dat een dame, mevrouw Potter, van het adoptiebureau gaat langskomen om het e.e.a. te controleren en om te toetsen of het huis wel voldoet aan de adoptie-eisen... Die ochtend gaat natuurlijk van alles mis. Dick, de vrolijke doch kleine handelaar in louche zaakjes, heeft een leuke illegale handel op de kop weten te tikken en zoekt in huis een plekkie om het tijdelijk op te slaan. Broer Harry komt ook effe langs. Hij is hulpvaardig en creatief maar gebruikt allerlei vreemde manieren en middelen om dat in praktijk te brengen... Tom, die zijn broers langer kent dan vandaag stribbelt van begin af aan tegen. Hij wil niet dat er iemand komt storen op deze belangrijke ochtend. Maar de ochtend dreigt al gauw heel anders te gaan verlopen dan gepland. Wanneer de wijkagent ook nog een kijkje komt nemen moet Tom zich in allerlei bochten wringen. Maar erger dan dit kan het niet worden... of toch wel? Ray Cooney wordt wel "de meester van de klucht" genoemd. Deze typische klucht van Britse origine schreef hij samen met zijn zoon Michael Cooney. Het is echt tempo werk in deze klucht. De ene situatie vliegt door in de andere situatie. Een compliment voor regisseur Henk Stevens, die met de spelers Henk Deters, Noëi Michels, Ferdy Seuren, Els Kramer, Daisy Mennen, Gerrlt Spreeuweriberg, Astrid Michels, Pieter Manders en Harrie van Asten een topprestatie gaan neerzetten, waar u hopelijk weer enorm van gaat genieten. De Smelehof: Zaterdag 28 en Zondag 29 maart - Schouwburg Venray: Zondag 19 april Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij COOP Seuren en de winkel van Vitelia. Reserveren: tel 541890.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13