de PIELREltS YSSQSTFflt Ut gót beginnen Na alle vurbals te hebben gehad, gót de vastelaovend nou echt beginnen. Onderstaond ut programma waor geej os tege zult komme. Vreejdag 20 feb. gaon Prins Bart I en Prinses Helga vanaf 9.00u. op scholbezuuk en latter ien de middag op ziekenbezuuk. Kende geej iemand den ut fijn viend um bezuuk te kriegen van ozze prins en prinses, dan kunde dit durgaeve an Vurzitter Peter Knapen tel. 541983. Zaoterdag 21 feb. beginne wcej um 19.15u. netuurlijk mit de dialect mis ien de St. Oda kerk, waornao roond 20.15u. de sleutelowerdracht zal plats vienden op ut dörpspodium. Ansluutend hierop begint um 20.44u. ien de Smelehof de resepsie van ozze Prins Bart den Urste en Prinses Helga, waornao ut fieëst kan los barsten. Wilde ut prinselijk paar iets vurdragen, nim dan nog snel etlces kontakt op mit de sirremonie maester Ed Verschuuren tel. 06-30094027. Zondag 22 feb. beginnen weej um 10.33u. al wer lekker vroeg mit ut kriemelbal beej Roelanzia vur de allerklaenste Piëlreuskes en Reuzinnekes. s'Middags is der de jeugddörpsbrulluft mit Linsey Xhofleer en Willem Janssen as jeugddörpspaar en dit begint um 14.1 lu. ien de Jera. Um 16.1 lu. zal ien zaal Pilot Bart Pouwels en Silvie Tonnaer ien ut onecht verboonde werre op de groeëte dörpsbrulluft. As ge vur ut dörpspaar en stukske het, gaef dit dan efkes dur an de sirremonie maester Ingo Seuren tel. 06-20537186. Maondag 23 feb. hebben weej den optocht ien Rooy waor weej as echte Piëlreuzen os baeste beentje vur zetten mit prachtige wages en groepen. Den optocht vertrekt um 13.41 u en der doen wer veul Piëlreuze en Piëlreuzinnen an mit. Daornao is ut bal ien Rcuzesteyn. Dinsdag 24 feb. kunnen weej gaon genieten van ozze aege Reuzenoptocht ien Reuzesteyn. Hieël veul Piëlreuzen en Reuzinnekes zien hier al wer druk vur ien de weer gewist, um hier iets mojs van te maken. De priesuutreiking ien de Smelehof zal werre afgesloten mil un groeët fieëst vur hieël Reuzesteyn. Um 22.33u. is ut al wer gedaon en sluuten weej af ien de Smelehof. Carnaval 2009 zit der dan op!!! Woensdag 25 feb. kunnen weej gaon naogenieten van de vastelaovend 2009. En un assekruuske huurd daor dan netuurlijk ok beej. Piëlreuzen en Piëlreuzinnekes, Weej hopen öwlie duk te meuge begroeten tiejes de bowenstaonde activiteiten en wensen ieder enne schónne vastelaovend toe. de PIËLREUS JEUGDCARNAVAL ,YSSQSÏÏYH. Afgeloecpe zondag was ut resepsie van ozzen aege Jeugdprins Mark den Vierde, ien de Jera. Nao en goed bezochte resepsie, mit menig muzikale noeët, wier dur nog efkes goed gehost, vurdat we beej Mark thuus, os tegoed kosse doen an en prinseluk fieëstmaal. Names Mark en zien gevolg, Hartstikke bedankt allemaol. Ut seizoen is al hóst vurbeej en de vastelaovund mot nog beginne. De jeugdprins en zien gevolg zien al goed opgewaermd en hebbe dur zin ien. Programma vur de rest van ut seizoen: Donderdag donderdag-aovundgroep Jera Jeugddörpsbrulluft mit ansluutend bal vur de kiender van de basisschol, (zie Jera ien dit YNB) optocht Rooy, ansluutend bal beej Roelanzia optocht Reuzesteyn Zondag Maondag Dinsdag F.n netuurlijk beej de Jera op de diverse bals vur kiender vanaf 12 jaor. Tot dan...

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7