Liedjes aovend Afgeloeëpe zaoterdag hebben weej kunnen genieten van 8 geweldig liedjes. Nao un zwaore juriering het ut publiek en de vakjurie bepaolt dat de volgende artiesten ok mit de Bonte en Alderen Aovend meugen optreeje: "As ie kapot is" van Henk en Ria, "öènne Roeëk" van Die Drie en "Piëlreus" van vc Chickenchit. En de "Wiet van der Hoff Wisseltrofee" is dit jaor vur de winaars Henk en Ria. Alle 8 de nummers kommen op en schón cd te staon en weej zulle ze nog duk huure mit de vastelaovend. Halverwege den aovend kwaam ut dörpspaar naor veur uut ut Carnaval Festival ien de Efteling. Ien dit Multi Cuiti assortiment zaten Bart Pouweis en Silvie Tonnaer ien echte boerebruliuftsklier. Zillie werre ien ut onecht verboonde op zondag 22 f ibberwarie ien zaal Pilot. Veuraf an de dorpsbruiloft zal ien de Jera de jeugd dörpsbrulluft gehalde werre mit ansluutend kiendercarnaval. Mier info hier ovver volgt nog. Bonte Aovend Ankommende zaoterdag is den urste Bonte Aovend. Zörg dat ge urn 19.45uur binnen ziet, want wej beginnen um 20.00uur. Den aovend is goed gevuld en de artiesten ston te popelen urn te beginnen. Alderen Aovend Donderdag 5 f ibberwarie stut den Alderen Aovend op de kalender. Dizze aovend is vur alle 55+ers uut Reuzesteyn en de Vredepiël. Minse die ger mit doen an dizze aovend kunnen zich opgaeve beej Henk Stevens tel. 541821 of Willie Koonings tel. 545105. Vlaggen Ziede nog op zuuk naor iets mojs, um ow huus mit te versieren... Wej hebben nog prachtige Piëlreuze vlaggen. Deez zien te verkriegen vur 27,50 bej den Boerenbond. JEUGDCARNAVAL Jeugd Bonte Middag Zondag is al wer den 16e Jeugd Bonte Middag. Ok dit jaor meuge weej os verheuge op enne schonne en goed gevulde middag den um 14.11 uur begint ien de Smelehof x s Merges is dur tusse 10.30 en 11.30, vur de artieste die wille, de generale repetitie. Lobke duut dit jaor nie mit, mar Bob het laote wieëte dat heej dur aevegoed hartstikke veul zien ien het. Bob en jeugdprins Mark de Vierde en zien gevolg hebbe gevraogd of gillie allemól verkled nor dizze middag wille komme. Tot dan. Muts van de Jeugdprins Ozze jeugdprins is op den 9e jannewarie uutgekomme ien de Jera. Onder ut eier aete is, twieë waeke geleeje, toen zien muts verdwene. Weej viende dat en grap mot kunne, zelfs wel geregeld mot, mar dat die gen vertien daag hoeft te duure. Breng dees muts ger zö snel meugelijk terug, want ze is vur ozze jeugdprins toch van groeëte waarde. Dit kan eventueel ok annoniem, beej ozze jeugdvorst, woonende an de Kievitsweg nummer 9. Alvast bedankt!! Nog enne belangrieke datum: 15 f ibberwarie receptie jeugdprins Mark den vierde de PIELREUS de PIELREUS Vur eventuele vraoge of ienlichtinge kunde bellen naor Ut Comité Jeugdcarnaval, René van de Pas (06-43062367), Ferdy Seuren (06-45208787), Menno Heetkamp (06-57562673) of Tonny Backus (06-54908441). YSSUSTEYH YSSÜ5TEYN

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7